Meklēt
Izvēlne

BDO JAUNO MĀKSLINIEKU BALVU 2022 SAŅEM MĀKSLINIECE LIENE RUMPE

11. janvārī Latvijas Mākslas akadēmijas eksperimentālajā mākslas telpā PILOT tika atklāta “BDO jauno mākslinieku balvas 2022” izstāde un paziņota 2000 EUR prēmijas ieguvēja – tā šogad ir Liene Rumpe ar mākslas darbu “Gleznotāja Nindzjas vingrinājumi”.

Darbs “Gleznotāja Nindzjas vingrinājumi” sastāv no vairākām savstarpēji saistītām daļām – skulpturāliem objektiem un eļļas gleznām uz audekla. Pēc autores vārdiem darba centrālais jautājums ir saistīts ar kara un kara vizuālās kultūras tematiku. Šī tēma pārklājas ar mūsdienu aktuālajiem ģeopolitiskajiem notikumiem. Krievijas iebrukums Ukrainā izgaismo arī daudzus ar kara vizualizācijas problemātiku saistītus jautājumus – interaktīvas frontes kartes televīzijā, satelītu veidotie attēli, civiliedzīvotāju perspektīva un tamlīdzīgi. Karam ir arī ļoti daudz ierindas cilvēkam nepamanāmu aspektu. Tā aizkulisēs norisinās diplomātiskas spēles, armijas loģistikas nodrošināšana, spiegošana u.tml. Viens no darba instalācijas saistelementiem ir nindzjas personāžs, kas nemanāmi var ietekmēt kara gaitu. Nindzja, kurš tulkojumā no japāņu valodas ir “slepenais cilvēks” jeb “klusi kustošais cilvēks”, savus paņēmienus (viltība, slēpšanās, orientēšanās un cīņa) īstenojis instalācijā “Gleznotāja Nindzjas vingrinājumi”.

Liene Rumpe finālam tika nominēta kopā ar citiem 5 māksliniekiem – Dāvi Ozolu, Jāni Šneideru, Egiju Dambergu, Ati Izandu un Sabīni Šnē. 

Visi konkursa finālistu darbi būs apskatāmi izstādē, kas pieejama apmeklētājiem līdz 2023. gada 15. februārim.

“BDO jauno mākslinieku balva” ir BDO Latvia iniciatīva sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA), KIM? Laikmetīgās mākslas centru un LMA eksperimentālo mākslas telpu PILOT. Balvas mērķis ir atbalstīt jaunos māksliniekus pēc studiju noslēguma maģistra programmā vizuālās mākslas, vizuāli plastiskās mākslas vai audiovizuālās mediju mākslas nozarē.

Izstādes darba laiks:
11. janvāris – 15. februāris, 2023
O., T., C., P., Se. 12:00 – 18:00
LMA Eksperimentālā mākslas telpa PILOT
Vāgnera iela 3, Rīga
Ieeja bezmaksas