Meklēt
Izvēlne

Beļģijas Dienu Rīgā ietvaros Latvijas Mākslas akadēmijā notiek divas izstādes un "PechaKucha" prezentāciju vakars

No 2013. gada 14. līdz 24. novembrim Rīgā pirmo reizi norisinās Beļģijas Dienas. Tas ir Beļģijas Karalistes vēstniecības Latvijā iniciēts projekts, kas tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas kultūras organizācijām. Vienpadsmit dienās būs iespējams apmeklēt deviņus unikālus kultūras pasākumus. Latvijas Mākslas akadēmijā norisināsies trīs Beļģijas Dienu pasākumi – dizaina izstāde „De Invasie / Rīga”, komiksu konkursa izstāde „Briseles kāposti” un „PechaKucha” prezentāciju vakars (informējam, ka saistībā ar valstī izsludinātajām sērām pēc traģēdijas Zolitūdē „PechaKucha” prezentāciju vakars pārcelts uz Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju un 23. novembrī beļģu dizaina izstāde Mākslas akadēmijā būs slēgta).

Komiksu konkursa laureātu darbu izstāde „Briseles kāposti”
2013. gada 14. – 29. novembris (23. novembrī izstāde slēgta)
Latvijas Mākslas akadēmijas 2. stāva vestibils un restorāns „3 Pavāri”

No 2013. gada jūlija līdz oktobrim Latvijā norisinājās komiksu konkurss, kurā piedalījās 77 autori, radot vienu līdz četras lappuses garus komiksus latviešu valodā par tēmu „Briseles kāposti”. Izstādē apskatāmi desmit žūrijas izvēlētie labākie darbi, kuru autori ir (alfabētiskā secībā): Elīna Brasliņa, Rūta Briede, Raids Kalniņš, Līva Kandevica, Maija Līduma, Anna Meldrāja, Dāvis Ozols, Reinis Pētersons, Jana Ribkina un Lote Vilma Vītiņa. Konkursa uzvarētāju paziņošana un apbalvošana notika Beļģijas Dienu Rīgā ietvaros 2013. gada 14. novembrī Latvijas Mākslas akadēmijā. Izvērtējot konkursā iesniegtos darbus, žūrija pirmo vietu piešķīra Rūtai Briedei, otro vietu ieguva Elīna Brasliņa un trešā balva tika pasniegta Reinim Pētersonam.

Rūta Briede saņēma konkursa galveno balvu – naudas prēmiju 500 latu apmērā no Beļģijas Karalistes Vēstniecības Latvijā un Margrietas Dreiblates veidoto balvas figūru. Elīna Brasliņa – naudas prēmiju 200 latu apmērā no Beļģijas-Luksemburgas-Latvijas tirdzniecības kameras, kā arī žurnāla „Veto” speciālbalvu. Reinis Pētersons saņēma dāvanu karti 60 latu apmērā no izdevniecības „Zvaigzne ABC”. Trīs galveno balvu laureāti ieguva arī „HungryLab” balvas „Berta” mājaslapas izveidei.
www.komikss.lv/konkurss

Beļģu dizaina izstāde „De Invasie / Rīga”
2013. gada 19. – 29. novembris (23. novembrī izstāde slēgta)
Latvijas Mākslas akadēmijas 1. stāva zāle, Kalpaka bulvāris 13, Rīga

Beļģu dizaina platformas „De Invasie” izstādē būs skatāmi 14 dizaineru un dizaina studiju darbi: mode, mēbeles, rotas, ilustrācijas, aksesuāri un konceptuāli objekti. Dizaineru vidū ir gan jauni talanti, gan arī jau plašu ievērību guvuši autori.

„De Invasie” ir platforma, kas vieno jaunus un talantīgus dizainerus, kas sevi dēvē par „kareivjiem”, jo tādi viņi arī ir: aizrautīgi un gatavi „iekarot” pasauli. Šī gada laikā „De Invasie” sarīkojuši pasākumus un izstādes Antverpenē, Milānā, Briselē un tagad arī Rīgā.

Izstādē piedalās sekojoši dizaineri un studijas:
Atelier Belge (www.atelierbelge.eu)
Moupila (www.moupila.be)
Black Balloon (www.blackballoon.be)
La Famme Garniture (www.lafemmegarniture.be)
Jolien Holvoet (blogspotjolien.blogspot.be)
Tina Peirlinck (www.10a-peirlinck.be)
Carine Altermatt (www.carinealtermatt.com)
Heidewinne (www.heidewinne.be)
Lien Hereijgers (www.lienhereijgers.com)
Pieter Bostoen (www.pieterbostoen.com)
Lore Van Keer (www.lorevankeer.com)
Kim Craenen (www.kimcraenen.be)
Nathalie Hendrickx (www.nathaliehendrickx.com)
Angular (www.angular.be)

Izstādi Beļģijas Dienu Rīgā ietvaros rīko „Sampling” un „De Invasie” sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju.

Izstādes darba laiks:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 – 18.00
Ceturtdien: 11.00 – 19.00
Pārtraukums: 14.30 – 15.00
Svētdien, pirmdien: slēgts

Ieeja izstādē – bezmaksas.

PechaKucha Rīga vol. 28 - pasākums pārcelts uz Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju!
2013. gada 23. novembris plkst. 18.00
Latvijas Mākslas akadēmijas 1. stāva zāle, Kalpaka bulvāris 13, Rīga

Pasākumā sevi 20x20 formātā prezentēs izstādē skatāmo darbu autori. Iesākumā par platformu „De Invasie” pastāstīs viens no tās dibinātājiem – Berts Pīterss. Prezentācijas notiks angļu valodā.

Uzstāsies:
BERT PIETERS / De Invasie
PIETER MICHIELS / BudaLab Kortrijk
CARINE ALTERMATT / Cariboudeficelle
SABINE VAN ACKER / La Femme Garniture
JOLIEN HOLVOET
TINA PEIRLINCK
MIEKE KEUKELIER / Moupila
LIEN HERIJGERS
KIM CRAENEN
NATHALIE HENDRICKX
THOMAS MEESSCHAERT / Tjip
MANTEN DEVRIENDT / Sampling
www.pecha-kucha.lv

Sīkāku informāciju par Beļģijas dienu pasākumiem meklējiet to norises vietās, kā arī www.facebook.com/BelgianDaysInRiga un www.diplomatie.be/riga/.

Beļģijas Karalistes vēstnieka Franka Arnauta „Beļģijas Dienu Rīgā” ceļvedis lasāms „Arterritory” portālā (klikšķināt šeit).

Beļģijas dienas Rīgā ir tapušas sadarbībā ar Beļģijas-Luksemburgas-Latvijas tirdzniecības kameru, Wallonie-Bruxelles International, Flemish Government, Flanders Images, komiksu žurnālu „Kuš”, kinoteātri „K-Suns”, Latvijas Mākslas akadēmiju, Latvijas Kultūras akadēmiju, Mākslas muzeju Rīgas Birža, „Pecha Kucha”, „De Invasie”, Starptautisko īsfilmu festivālu „2 Annas”, Starptautisko Baha kamermūzikas festivālu, arhitektūras un dizaina studiju „Sampling”, restorānu „3 Pavāri”, SIA „BeChef”.