Meklēt
Izvēlne

Ceļā uz Radošā klastera un LMA filiāles izveidi Kuldīgā

Iecere Kuldīgā atvērt Latvijas Mākslas akadēmijas filiāli nav jaunums – jau ilgāku laiku mērķtiecīgi virzāmies uz Mākslas un radošā klastera izveidi, kurā darbosies LMA filiāle, dizaina laboratorija, Mākslinieku rezidence un citi dalībnieki. Liela uzmanība tiks veltīta sadarbībai ar nozares ekspertiem – uzņēmējiem, amatniekiem, māksliniekiem, dizaineriem un citiem radošiem prātiem no visas pasaules, kā arī profesionālās izglītības skolām.  

Esat aicināti ieskatīties dažu radošo notikumu aizkulisēs Kuldīgā oktobrī, kamēr esam ceļā uz Mākslas un radošā klastera izveidi.

3 projekti / 3 idejas, kuru rezultāti ir svarīgi Kuldīgai. Pilsēta izdarījusi izvēli atbalstīt radošus procesus. Tas ir arī veids, kā sniegt savu ieguldījumu mākslas un radošo industriju izglītībā un palīdzēt stāstīt Latvijas dizaina stāstu. Visi interesenti aicināti uz pasākumiem 2014. gada 17. un 23. oktobrī!


IZDOMA UN JAUNA FUNKCIONALITĀTE
17.10. plkst. 14.00 – LMA funkcionālā dizaina studenti lektores Ilzes Kundziņas un docentes Sandras Levānes vadībā stāstīs un rādīs pirmās idejas bērnu rotaļu laukumu dizainam Kuldīgas parkā. Šo parku paredzēts rekonstruēt 1960. gadu stilā, un tas būs īpašs notikums ne tikai Kuldīgas kontekstā (pilsēta, kas vairumam tomēr asociēsies ar senatnīgu pilsētu un labi saglabātiem 20.gs. sākuma namiem), bet visas Latvijas mērogā, jo, lai gan zinām, ka daudzi padomju laiku arhitektūras un dizaina paraugi tiek novērtēti speciālistu aprindās un dažbrīd stils tiek romantizēts retro sajūtu radīšanai, bet tas arī ir viss... Kuldīgas topošais parks tādējādi tiek skatīts kā mākslas objekts. Un, domājot par rotaļu laukumu bērniem, kura vizuālajam tēlam vajadzētu līdzināties 60-to gadu stilam (iedomājamies, piemēram, tādu klasiku kā globuss vai īpašās šūpoles...), svarīgi radīt jaunu funkcionalitāti un nodrošināt atbilstību mūsdienu drošības prasībām. Esat aicināti uz pirmo ideju demonstrēšanu 17. oktobrī plkst. 14.00 Kuldīgas Attīstības aģentūrā, Pilsētas laukumā 3.

RADOŠA VIDE UN PILSĒTVIDES DIZAINA KOLEKCIJA
23.10. plkst. 15.00 – LMA dizaina studentu un Čehijas Brno Mendela Universitātes studentu sadarbības projekts LMA Dizaina nodaļas Vides mākslas katedras vadītāja p.i. Kristiana Brektes un LMA asoc. prof. Jura Krūmiņa vadībā: Kuldīgas brīvdabas kino krēsla dizains. Kinoteātris Goldingen Knight Cinema Kuldīgā ir pirmais stacionārais brīvdabas kino Latvijā, kas darbojies jau četras sezonas. Ar katru gadu Latvijā rodas kāda jauna iniciatīva, kad kino vasaras naktīs tiek rādīts brīvdabā, un ja vēl sāksim stāstīt par visām neskaitāmajām starptautiskajām pieredzēm (tajā skaitā arī, piemēram, Kannu kino festivāla nakts seansi pludmalē…). Ar milzīgu interesi un iedvesmoti uz izcilu rezultātu, gaidām Kuldīgas kino krēsla rašanos, kura nākotne varētu aizvest ne tikai uz tā atpazīstamību Latvijā, bet, kas zina, – arī citām valstīm. Aicinām uz brīvdabas kino krēsla ideju demonstrēšanu 23.oktobrī plkst. 15.00 Kuldīgas novada Domes lielajā zālē.


Gatavojoties Radošā klastera un LMA filiāles Kuldīgā izveidei, jau notikuši vairāki nozīmīgi pasākumi. 10. oktobrī LMA modes dizaina studentes Simona Veilande un Sigita Sniegs Dizaina nodaļas Modes mākslas katedras docentes Agneses Narņickas vadībā Kuldīgā uzsāka sadarbību ar amatniekiem, lai līdz gada beigām radītu prototipus oriģināla dizaina apaviem. Mēs novērtējam tradicionālās amatniecības prasmes, interpretējot tās mūsdienīga dizaina risinājumos, kuru pievienotā vērtība ir gan atbildība pret kultūras mantojumu, gan reģionu iesaiste profesionālas mākslas un dizaina notikumos, gan arī vīzija par nišu ekonomiskam atspērienam, pieņemot, ka lietu īpašais radīšanas stāsts var palīdzēt to virzībai tirgū un tādējādi sekmēt reģiona amatnieku nodarbinātību.  

Pasākumus rīko Kuldīgas Mākslinieku rezidence, Latvijas Mākslas akadēmija un Goldingen Knight Cinema. Atbalsta: Kuldīgas novada pašvaldība, Kuldīgas Novada muzejs un Valsts Kultūrkapitāla fonds.


Informāciju sagatavoja:
Ilze Supe
Kuldīgas Mākslinieku rezidences vadītāja
Kuldīgas novada pašvaldība