Meklēt
Izvēlne

Cēsīs apskatāma Alekseja Naumova izstāde "Pasaules pilsētas"

INSIGNIA mākslas galerija koncertzālē “Cēsis” 2018. gada izstāžu sezonu aizsāk ar dzīvi apliecinošu un impresijām bagātu izstādi “Pasaules pilsētas” – Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Alekseja Naumova iespaidu fiksācijām, kas veidojušās, ceļojot un gleznojot daudzās pasaules malās. 

Alekseja Naumova glezniecība pārliecinoši apliecina ainavas žanra ilgtspēju arī 21. gadsimtā. Pēdējos gados mākslinieka darbi lielāko tiesu top plenērā, izvēloties konkrētas vietas un gleznojot tikai dabā. Ar apbrīnojamu talantu viņš spēj uztvert mirkļa burvību, atklājot katras vietas tonāli smalkos krāsu rakstus, atmosfēriskumu, gaismu un telpu: tirkīza spožumu Francijas Vidusjūras piekrastēs, vibrējošos Parīzes bulvārus un parkus, Venēcijas noslēpumaino sidrabaino mirdzumu, Burano romantisko ieliņu krāsainās namu sienas.

Ikvienam pazīstama prieka un laimes sajūta ieraugot skaistu ainavu, ir cilvēki, kas to centīgi fiksē ar foto kameras palīdzību, bet neviens uzņēmums nespēj restaurēt dzīvā mirkļa sajūtu. Tikai mākslinieks savas ainavu sajūtas spēj transformēt uz audekla, lai arī mums – skatītājiem, būtu iespēja līdzdarboties šajā pasaules apbrīnā. Aleksejam Naumovam ir svarīga katra konkrētā vieta, ko viņš ir iemūžinājis savos audeklos. Viņam ieraudzītais, apbrīnotais, piedzīvotais un pieredzētais pārtop gleznās, kas ir kā liela un vērienīga ceļojumu dienasgrāmata.

Aleksejs Naumovs dzimis 1955. gadā, absolvējis Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļu profesora Induļa Zariņa vadībā un radošo aspirantūru profesora Eduarda Kalniņa meistardarbnīcā. Bijis Francijas valdības stipendiāts (Université Paris I Sorbonne – Arts Plastiques, Cinéma et Sciences de l'Art, École nationale supérieure des beaux-arts de Paris), studējot glezniecību Parīzē. Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, rektors (2007–2017). Aktīvs Latvijas kultūras darbinieks, daudzu žūrijas komisiju loceklis, bijis LR Kultūras vēstnieks Francijā un viesprofesors vairākās Eiropas mākslas augstskolās. Bijis iniciators, vadītājs, apmaiņas programmu un izstāžu kurators dažādos sadarbības projektos mākslā Itālijā, Francijā, Japānā, Vācijā, Austrijā, Nīderlandē, Spānijā, Grieķijā, Krievijā, ASV un citviet.

Izstādes kuratore, Inese Baranovska