Meklēt
Izvēlne

Ciklā "Mana telpa" Dārtas Šķēles izstāde "Ceļš"

Šī gada ziemas un pavasara cēlienā Latvijas Mākslas akadēmija apmeklētāju uzmanībai piedāvā studentu izstāžu ciklu „Mana telpa” – neliela formāta izstāžu sēriju, kurā ar saviem darbiem piedalās Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares 3. kursa studenti. Mazo izstāžu cikla ietvaros no š.g. 27. februāra līdz 2. martam būs apskatāma Dārtas Šķēles izstāde „Ceļš”. 

Jaunā māksliniece Dārta Šķēle sev atvēlētajā izstāžu cikla telpā un laikā eksponēs instalāciju „Ceļš”. „Mana telpa ir mana dzīve visās tās dimensijās. Es katru dienu domāju par to, vai dzīvoju tādu dzīvi, kādu vēlos dzīvot, vai esmu tāds cilvēks, kāds vēlos būt. Šīs pārdomas ir neatņemama manis sastāvdaļa – es gribu būt modra, apzināties sevi, būt pamatoti un piepildoši, dzīvot dziļumā, nevis eksistēt masu pašplūsmā, kas lielākoties noris pēc iepriekš sagatavotām shēmām un klišejām. Nedomāt ir vieglāk un vienkāršāk, bet tas neatbrīvo no atbildības pašam par sevi. Instalācija „Ceļš” ir loģisks vizuāls turpinājums savas telpas meklējumiem un pārdomām, kas ar šiem meklējumiem saistītas,” pārdomās par izstādes virzošajiem motīviem dalās jaunā māksliniece.

Dārta Šķēle ir absolvējusi Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu, specializējoties Glezniecības novirzienā, un šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares 3. kursā. Paralēli glezniecībai topošā māksliniece nodarbojas ar grafikas dizainu un piedalās dažādās izstādēs un projektos, kuru vidū ir arī Tūkstošgades attīstības mērķu gleznu izstāde „TAM*-ta-ram” (2007), gleznu izstāde „Patīkamas atmiņas” (2010), vairākas SEB stipendijas glezniecībā izstādes u.c. Jau vairākus gadus Dārtu Šķēli interesē instalācija kā savdabīgs un izteiksmīgs mākslas izpausmes veids. „Mākslā mani interesē jebkurš mēdijs, kas palīdz visprecīzāk izteikt domu, ko vēlos nodot skatītājam,” tā Dārta Šķēle stāsta par motivāciju izteikties ārpus gleznas formāta un izstādi „Ceļš”, kas būs mākslinieces pirmais mēģinājums šajā virzienā.

Izstāžu ciklā „Mana telpa” jau notikusi topošās gleznotājas Madaras Neikenas izstāde „t-elpa” un Patrika Zvaigznes izstāde „s007m”, kurām sekos citu kursabiedru ekspozīcijas visa 2011./2012. studiju gada otrā semestra garumā. Izstāžu cikls savā ziņā ir arī Glezniecības apakšnozares un Vizuālās mākslas un kultūras vēstures un teorijas apakšnozares sadarbības projekts, jo katru topošā mākslinieka izstādi ar recenziju papildinās kāds no jaunajiem mākslas zinātniekiem. Šobrīd jau ir tapusi Mākslas zinātnes nodaļas 2. kursa studentes Gunas Zanderes recenzija (klikšķināt te) par Madaras Neikenas izstādi „t-elpa”.

Ar jau notikušajām un vēl gaidāmajām izstāžu cikla „Mana telpa” izstādēm un to recenzijām var iepazīties šeit (klikšķināt te).

Darba laiki:
P, O, T, Pk – 11:00 – 18:00
C – 11:00 – 19:00

Ieeja bez maksas

Norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas 2. stāva foajē
Kalpaka bulvāris 13, Rīga