Meklēt
Izvēlne

"Club Kino" piedāvā mākslinieka Kārļa Vītola animācijas filmu programmu

Trešdien, 18. janvārī, plkst. 19:00 “Club Kino” aicina uz mākslinieka Kārļa Vītola animācijas programmu. Kārlis Vītols ir Latvijā labi pazīstams jaunais gleznotājs, grafiķis un animators, kurš medijos tiek dēvēts arī par vienu no lielākajiem provokatoriem mūsdienu latviešu mākslā. Kārlis savos darbos vislabprātāk runā par trim tēmām: reliģiju, seksu un nāvi, visbiežāk – par visu kopā. Tas spilgti iezīmējās arī nesen notikušajā Kārļa personālizstādē „Sāga: Botokss”, kas apliecina mākslinieka pārdomas par mūsdienu skaistuma un jaunības kultu.

Savas animācijas filmas Vītols veidojis gan kā atsevišķus darbus, gan kā papildinājumus glezniecības izstādēm. Animatora karjeras laikā viņš ieguvis apbalvojumus Latvijas mērogā, savukārt filma „Aptumsums” pasaules pirmizrādi piedzīvoja prestižajā animācijas filmu festivālā Anesī, Francijā.

Ieskats Kārļa Vītola filmā „Velna Fudži” pieejams YouTube kanālā (klikšķināt šeit).

Trešdien „Club Kino” programmā tiks demonstrētas šādas Kārļa Vītola animācijas filmas:
Mehānisms
10 min.
2007
Kādam kosmonautam saplīst raķete un viņš nejauši nonāk uz dīvainas metāla planētas. Viņš tobrīd vēl nenojauš, ka visa planētas iekšpuse ir kā gigantisks pulkstenis visuma dzīlēs, un šis pulkstenis nezināmu iemeslu dēļ ir apklusis...

Fetišu dārzs
10 min.
2006
Stāsts ir par kādu gleznotāju, kurš ir pazaudējis savu dārzu un meklē ieeju tajā. Viņš sāk rāpties apkārt dzīvžogam un ceļā atrod dīvainus fetišus, pat nenojauzdams, ka tādejādi veic rituālu, kā rezultātā dārza vidienē rodas viņa gleznas. Kad galvenais varonis visbeidzot ir atradis veidu, kā iekļūt dārzā, viņš pats jau ir pārvērties par savu fetišu. Filma analizē, no kādiem abstraktiem komponentiem sastāv mākslas darbs, un kādus fetišus kultivē pats mākslinieks, lai radītu savu mākslas darbu.

Velna Fudži
32 min.
2009
Fudži kalnu Japānā ir okupējis latviešu velns! Viņš rada latviešu kultūru un ar varu to uzspiež japāņu ciematiem - tādējādi cenzdamies iezīmēt vēl neeksistējošas valsts teritoriju. Kad vienā no ciematiem visi iedzīvotāji tiek noburti par Raiņiem, cīņā par Japānu tiek sūtīts godkārīgs Samurajs.

Aptumsums
10 min.
2010
Filmas pamatā ir mītiska dabas parādība Saules aptumsums, kuras laikā Mēness aizsedz Sauli, un tādejādi „paver vārtus” starp divām pasaulēm. Tas ir īss laika posms, kad pār zemi nolaižas mēness ēna un atdzīvojas krēslas būtnes. Pazūd robežas starp reālo un iztēloto, jo tas viss top par MĪTISKĀ LAIKA satstāvdaļu. Filma stāsta par rituālu, ko veic vīrietis, lai aizsniegtos līdz sievietei, un kolīdz tas ir paveikts, viņi abi ir spējīgi saprasties.

Programmas garums: 62 min.

„Club Kino” ir multikulturāla vide ar īpašu un vienmēr pārdomātu gaisotni. Savu darbību klubs uzsāka 2011. gada rudenī, atklājot to bijušajās kino Daile telpās – Kr.Barona ielā 31.

Vairāk informācijas:
Mājas lapa: www.clubkino.lv
E-pasts: info(abols)clubkino.lv">

Filmas producējusi filmu studija URGA, atbalsta: VKKF, NKC, 2ANNAS

Vairāk informācijas par Kārli Vītolu:
Mājaslapa: www.karlisvitols.info

Ar Facebook viesu saraksta pierakstu ieeja 2 Ls
Bez pieraksta ieejas maksa 3 Ls

Sīkāka informācija:
Amanda Boka, filmu studija URGA, producente
Mob. tel.: +371 26551248
E-pasts: amanda(abols)2annas.lv">