Meklēt
Izvēlne

DAAD stipendijas studentiem un zinātniekiem no Latvijas

Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests (DAAD) izsludina stipendiju konkursu Latvijas studentiem, doktorantiem, zinātniekiem un augstskolu pasniedzējiem. Pieteikšanās termiņš lielākajai daļai stipendiju ir 15. novembris. Oktobrī Rīgā un citās pilsētās gaidāmi informatīvie semināri.

Konkrētus pieteikšanās nosacījumus meklējiet pie attiecīgās stipendijas mājas lapā www.daad.lv sadaļā Stipendien / Scholarships.

DAAD stipendijas STUDIJĀM VĀCIJĀ 2014./2015. akadēmiskajā gadā
2014./2015. mācību gadam Vācijas Akadēmiskais Apmaiņas dienests (DAAD) atkal piedāvā dažādas stipendiju programmas studijām Vācijā.

Bakalaura un maģistra studenti no Latvijas var pieteikties stipendijai dalībai Vācijas augstskolu vasaras kursos. Jebkuras nozares bakalaura vai maģistra absolventiem (vai pēdēja kursa studentiem) ar labām vācu vai angļu valodas zināšanām ir iespējas pretendēt uz maģistra studiju stipendijām. Mākslas, mūzikas un arhitektūras studentiem, kas pabeiguši izglītību Latvijā, tiek piedāvātas stipendijas talākām studijām Vācijā.

Papildus studiju stipendijām, DAAD piedāvā arī stipendijas doktorantiem, jaunajiem zinātniekiem, augstskolu pasniedzējiem un zinātniekiem, kurus interesē pētniecības darbs Vācijā vai studiju braucieni uz Vāciju.

Sīkāka informācija par atsevišķām programmām, pieteikšanās kārtību un citām finansiālā atbalsta iespējām atrodama DAAD informācijas centrā Rīgā (www.daad.lv) vai DAAD stipendiju datu bāzē (www.funding-guide.de).


DAAD stipendijas PĒTNIECĪBAS DARBAM VĀCIJĀ 2014./2015. akadēmiskajā gadā
2014./2015. mācību gadam Vācijas Akadēmiskais Apmaiņas dienests (DAAD) atkal piedāvā dažādas stipendiju programmas pētnieciskajam darbam Vācijā.

Doktoranti un jaunie zinātnieki var saņemt stipendijas pētniecības darba veikšanai Vācijā no 1 lidz 10 mēnešiem. Tāpat ir iespēja saņemt atbalstu pilnas doktorantūras studijām Vācijā (stipendijas maksimālais ilgums 3 gadi). Augstskolu pasniedzējiem un zinātniekiem ir iespēja saņemt atbalstu zinātnisko projektu īstenošanai (no 1 līdz 3 mēnešiem). Bijušie DAAD stipendiāti var tikt uzaicināti atkārtoti. Bez jau minetajām, pastāv vēl citas atbalsta programmas, piemēram, studentu grupu braucieni uz Vāciju pasniedzēja pavadībā.

Papildus pētniecības stipendijām DAAD piedāvā arī studiju stipendijas augstskolu vasaras kursiem, maģistra studijām un  mākslinieku tālākizglītībai.

Sīkāka informācija par atsevišķām programmām, pieteikšanās kārtību un citām finansiālā atbalsta iespējām atrodama DAAD informācijas centrā Rīgā (www.daad.lv) vai DAAD stipendiju datu bāzē (www.funding-guide.de).


Informatīvie semināri
2013. gada oktobrī dažādās Latvijas pilsētās notiks DAAD informācijas pasākumi par studiju, pētniecības un DAAD stipendiju iespējām Vācijā:
- 8. oktobrī, plkst. 17.30, Rīgā, Raiņa bulvārī 19, 6. auditorijā
- 10. oktobrī, plkst. 14.00, Liepājā, Lielajā ielā 14, 227. telpā
- 14. oktobrī, plkst. 13.00, Daugavpilī, Vienības ielā 13, 310. telpā
- 15. oktobrī, plkst. 11.30, Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 90, Aktu zālē
- 16. oktobrī, plkst. 17.45, Rīgā, Kaļķu ielā 1, 219. telpā.

Aicināti visi interesenti!

Dalība seminārā bez maksas. Darba valoda: latviešu.