Meklēt
Izvēlne

DAIŅA LESIŅA IZSTĀDE "PIEKTAIS GADALAIKS"

No 27. sepembra līdz 19. oktobrim Kalnciema kvartāla galerijā Kalnciema ielā 35 skatāma keramiķa Daiņa Lesiņa darbu izstāde ‘’Piektais gadalaiks’’.

Latvijas Mākslas akadēmijai 100 un keramikas katedrai 95. Šī izstāde ir ievads keramiķu svinību cikla pieteikumam gada garumā.

‘’Piektais gadalaiks’’ ir laiks, kurš ir pieejams visu laiku. Tas ir īstais brīdis, pareizais laiks priekš svarīgā un būtiskā. Tā arī ir ilūzija, mirāža, ilgošanās pēc tā- kā nav, kas nemaz nepastāv. Emocionāls stāvoklis. Tomēr Sēlijas pusē, no kuras nāk mākslinieks, ar ‘’Piekto gadalaiku’’ apzīmē palu laiku un sauc to par atbuldu. Šīs īpašās izjūtas tiek asociētas ar grafiskiem sievietes tēla risinājumiem uz keramiskās virsmas.

Kopš 2000. gada Dainis Lesiņš ir Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas katedras vadītājs. Beidzis LMA Lietišķi dekoratīvās mākslas nodaļu 1989. Kopš 2007. gada-LMA profesors. Sarīkojis vairāk kā 10 personālizstādes, piedalījies izstādēs un simpozijos Latvijā, Igaunijā, Krievijā, Somijā, Zviedrijā, Spānijā, Korejā u.c. Daiņa Lesiņa darbi atrodas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Kauņas keramikas muzejā, muzeju kolekcijās Igaunijā, Spānijā, Krievijā u.c.

Galerija atvērta katru dienu, izņemot svētdienu, plkst. 10.00-18.00.