Meklēt
Izvēlne

Diāna Janušone ieguvusi otro vietu 5. Rīgas starptautiskajā tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennālē „Tradicionālais un laikmetīgais”

2015. gada 23. aprīlī 5. Rīgas starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles „Tradicionālais un laikmetīgais” galvenās ekspozīcijas - izstādes "Daudzveidība vienotībā / Diversity & Unity", atklāšanā paziņoti triennāles laureāti. To vidū ir Latvijas Mākslas akadēmijas lektore, Tekstilmākslas apakšnozares izglītības metodiķe Diāna Janušone. 85 mākslinieku konkurencē žūrijas vērtējumā Diānas ar darbu "Incognito" izcīnījusi otro vietu. 

Triennāles dalībnieku vidū ir vairāki LMA mācībspēki: Tekstilmākslas katedras vadītāja profesore Ieva Krūmiņa, ilggadēja katedras vadītāja un izcilā tekstilmāksliniece profesore Aija Baumane, Tekstilmākslas apakšnozares izglītības metodiķe un lektore, triennāles laureāte Diāna Janušone un asociētā profesore Barbara Ābele.

Izstādē "Daudzveidība vienotībā / Diversity & Unity" pārstāvētas dažādas tekstilmākslas un šķiedras mākslas tehnikas, kā arī nacionālās skolas. Daudzveidīgie darbi atklāj ne vien katra mākslinieka konceptuālo un tehnikas specifiku, bet arī mākslas dažādās funkcijas un raksturu.


Plašāka informācija:
5. Rīgas starptautiskā tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāle „Tradicionālais un laikmetīgais” (klikšķināt šeit)
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja mājas lapa (klikšķināt šeit)