Meklēt
Izvēlne

Diapozitīvu vakari „Staro Rīga” ietvaros Latvijas Mākslinieku savienībā

Latvijas Mākslinieku savienība aicina Latvijas Mākslas akadēmijas studentus un pasniedzējus apmeklēt Latvijas Mākslinieku savienību „Staro Rīga" ietvaros! Katru dienu no 2014. gada 14. līdz 18. novembrim pulksten 18.00 Latvijas Mākslinieku savienībā, 11.novembra krastmalā 35, „Staro Rīga” ietvaros notiks „Diapozitīvu vakari”, kuru laikā ikviens interesents aicināts izmantot iespēju aplūkot vēsturi diapozitīvos. 

„Diapozitīvu vakari” bija nozīmīgi socializēšanās pasākumi dažādās neformālās grupās un domubiedru apvienībās pagājušā gadsimta otrajā pusē. Cilvēki pulcējās, lai mājīgā atmosfērā baudītu viens otra atnestās gaismas bildes. Domājams, katram mājās ir diapozitīvi, kas mantoti no vecākiem vai vecvecākiem, LMS aicina atdzīvināt diapozitīvos redzamo pasauli. Īpaši aicinām ģimenes ar bērniem, lai parādītu aizgājušā gadsimta spožumu, baudot zāļu tēju un cepumus. LMS būs pieejami vairāki diaprojektori, līdz ar to katram, kurš būs paņēmis līdzi savus diapozitīvus, būs iespēja dalīties ar atmiņām.

Tiks piedāvāta iespēja aplūkot Latvijas Mākslinieku savienības muzeja glezniecības kolekcijas izstādi „Portrets”, kā arī iepazīties ar LMS muzeja krājumu.

18. novembrī plkst. 19:00 mākslinieki, LMA doktoranti un Baldones mākslas skolas pedagogi, Tālivaldis Muzikants un Ieva Muzikante rādīs diapozitīvus un Jura Podnieka studijā uzņemtu filmu no pirmās bērnu mākslas performances Latvijā, kas izveidota 1995. gadā Baldones mākslas skolā „No kurienes mēs nākam? Kas mēs esam? Kurp mēs ejam?".

Aicinām pieteikt plašākas prezentācijas, grupu vizītes un priekšnesumus, iepriekš saskaņojot uzstāšanās laikus.


Informācija un kontakti:
Māra Uzuliņa
LMS kuratora asistente
E-pasts: mara.uzulina(abols)inbox.lv">
Tel. nr.: +371 28831103