Meklēt
Izvēlne

Diskusija „Baltijas ceļš. Lielākā performance Baltijā”

Latvijas Mākslinieku savienība aicina ikvienu 29. oktobrī pulksten 17.00 piedalīties diskusijā „Baltijas ceļš. Lielākā performance Baltijā". Diskusija notiks LMS Galerijā, 11.novembra krastmalā 35.

„Baltijas ceļu” dēvējam par unikālu sociālu fenomenu, kas rada ietekmi arī uz šī laikmeta procesiem un ir nedzēšami iespiedies Baltijas tautu kolektīvajā atmiņā. Diskusijā risināsim jautājumu, vai „Baltijas ceļu" var uztvert kā mākslas darbu, kā izvēlētā protesta  forma raksturo konkrētā laika situāciju Baltijas sabiedrībā un inteliģencē, kas notiek ar inteliģences aktīvismu mūsdienās un vai „Baltijas ceļš” kā ideja spētu eksistēt arī 2014. gadā.

Diskusiju vadīs jauno mediju mākslinieks, urbānās vēstures un sabiedrības pētnieks Mārtiņš Eņģelis. Savu viedokli paudīs gan tā laika aktīvisti, inteliģences pārstāvji, mākslinieki, kā arī jauni cilvēki, kas skatās uz šo notikumu ar distanci un spēj analizēt to kā sociālu fenomenu sabiedrības norisēs. Dalību diskusijā apstiprinājis Romualds Ražuks, Juris Dobelis, Aleksandrs Demčenko un Igors Dobičins.

Diskusijas noslēgumā būs iespēja vērot Jura Podnieka filmas, kuras komentēs J. Podnieka asistents Aleksandrs Demčenko . Paredzētās filmas: „Krustceļš", „Impērijas gals" un „Vai viegli būt jaunam?".

Diskusija notiek Baltijas valstu mākslinieku ceļojošās izstādes „KELIAS/CEĻŠ/KETT" ietvaros, tāpēc diskusijas laikā būs lieliska iespēja aplūkot mūsdienu mākslinieku darbos pausto attieksmi pret „Baltijas ceļu”. Izstāde ir ieskats mūsdienu Baltijas mākslā, jo no katras valsts piedalās 12 dažādu mākslas veidu pārstāvji, kuru darbos vērojama gan krāsu ekspresija un izteiksmīgu triepienu faktūras, gan arī minimālisms un lietišķums, kas parāda cik ļoti dažādi cilvēki izjūt „Baltijas ceļu”. Arī katram māksliniekam asociācijas par šo notikumu ir pilnīgi savādākas, tāpēc izstādē eksponētie darbi atspoguļo plaša spektra emociju, uztveres un sajūtu daudzveidību.

Izstāde „KELIAS/CEĻŠ/KETT” būs aplūkojama LMS Galerijā līdz 3. novembrim.


Diskusija „Baltijas ceļš. Lielākā performance Baltijā”
29.o ktobrī pulksten 17.00
LMS Galerijā, 11.novembra krastmalā 35