Meklēt
Izvēlne

DISKUSIJA: "VAI LMA PADARĪTU (ne)MĀKSLINIEKU PAR LABĀKU MĀKSLINIEKU”

LMA Mākslas vēstures un teorijas apakšnozares 4. kurss aicina apmeklēt publisku diskusiju “Vai Latvijas Mākslas akadēmija padarītu (ne)mākslinieku par labāku mākslinieku?"

IZSTĀDE

Izstāde “(NE)MĀKSLINIEKA stāsts” tiek rīkota Latvijas mākslas vēstures kursa ietvaros Dr. art. Andra Teikmaņa vadībā un būs veltīta stāstiem par dažādu mākslinieku ceļu uz atzinību ar vai bez augstākās izglītības diploma.

Izstādes ietvaros Agneses Bules, Valda Buša, Birutas Delles, Miķeļa Fišera, Leo Kokles, Andreja Krūmiņa, Arnolda Mazīša, Jāņa Pauļuka, Oto Pladera, Jura Pudāna, Vilņa Raudssepa, Maijas Tabakas, Visvalža Ziediņa, Artura Jūrastetera un Oskara Norīša radošās darbības attīstības ceļš tiks skatīts no mazliet citāda skatupunkta. Stāsts būs par dažādām grūtībām. Cīņu par sevi un savu mākslu. Centrā viņu darbi no studiju gadiem līdz atzītam statusam - Mākslinieks.

DISKUSIJA

LMA 2. stāva vestibils
22/01/20  plkst. 16.00

Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures un zinātnes apakšnozares 4. kursa studentu organizēta izstāde “(ne)MĀKSLINIEKA stāsts” reflektē par Latvijas Mākslas akadēmijas un studentu neviennozīmīgajām attiecībām, dodot daudz aizķeres punktu, kas vedina domāt par mākslas izglītības nozīmi un jēgu. Izstādē apkopotie mākslinieku stāsti virza un izvērtē vairākus diskusijas jautājumus – vai šie mākslinieki kaut ko zaudēja, neturpinot studijas Latvijas Mākslas akadēmijā? Kāda ir akadēmiskās izglītības diploma nozīme?  Kādi ir Latvijas Mākslas akadēmijas piedāvātās izglītības plusi un mīnusi?

Diskusijas moderatore:

izstāžu zāles “Arsenāls” kuratore, radošās darbnīcas vadītāja Līna Birzaka-Priekule.

Diskusijas dalībnieki:

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese; LMA prorektors Andris Teikmanis; studente, performances "Māksla ir kā mamma, to nevar izvēlēties" autore Ance Vilnīte; studente, LMA studējošo pašpārvaldes vadītāja Santa Leimane; students, izstādes scenogrāfs Andris Kaļiņins.

Diskusija notiks latviešu valodā un dalība tajā ir bezmaksas!

Pasākums tiks fotografēts un filmēts, un materiāli tiks izmantoti izstādes publicitātes vajadzībām.

Atbalstītāji: Rīgas dome, “Novum Riga Charitable Foundation”, Mākslas izglītības centrs “Trīs krāsas”, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Mākslinieku savienības muzejs, ZUZEUM, Bulduru Izstāžu nams, Latvijas Mākslas akadēmija.