Meklēt
Izvēlne

Diskusiju cikls „Pārvarot plaisu. Meklējot ceļus pie laikmetīgās mākslas” Latvijas Laikmetīgās Mākslas centrā

2014. gada 30. septembrī Latvijas Laikmetīgās Mākslas centrā (Alberta ielā 13) aizsāksies diskusiju cikls “Pārvarot plaisu. Meklējot ceļus pie laikmetīgās mākslas”, ko reizi mēnesī vadīs kuratore Līga Lindenbauma. Diskusiju cikla ietvaros tiks aplūkoti dažādi laikmetīgās mākslas un sabiedrības saskares punkti, tiecoties definēt problēmu loku un iezīmēt stratēģijas, kuras atvieglotu savstarpējo komunikāciju. Diskusijās tiks runāts par izglītības, mediju, kultūrpolitikas, kā arī kritiķu, kuratoru un izstāžu iekārtotāju nozīmi laikmetīgās mākslas uztverē.

Laikmetīgā māksla sabiedrībā nereti izsauc pretrunīgus vērtējumus. Lielākoties tā netiek saprasta, tai piedēvē paviršību, neprasmi, bet pašus laikmetīgās mākslas pārstāvjus – māksliniekus, kuratorus, krtiķus – mēdz raksturot kā slēgtu, pašpietiekamu loku, kuš pats sevi rada, uztur un patērē. Tajā pašā laikā šobrīd ir aktualizējies Laikmetīgās Mākslas muzeja jautājums un plaši tiek apspriestas iespējas kā un kur tas varētu tik izveidots. Ja prognozes piepildīsies un pēc pāris gadiem Latvijai tiešām būs savs laikmetīgās mākslas muzejs – kas to patērēs un sapratīs?

Pirmā cikla diskusija “Vai laikmetīgajai mākslai ir vieta skolu programmās?” notiks 30. septembrī pulksten 18.00 un tiks veltīta laikmetīgajai mākslai un izglītības sistēmai. Tā norisināsies mākslinieces Izoldes Cēsnieces izstādē „Latvijas jaunās mākslas vēstures DNS portrets”, kura līdz 30. septembrim apskatāma LMC Ofisa galerijā. Izolde Cēsniece tajā apkopojusi vidusskolnieku viedokļus par māksliniekiem, kuru darbi bijuši apskatāmi lielākajās Latvijas laikmetīgās mākslas izstādēs, uzskatāmi demonstējot jauniešu  neizpratni par šī brīža nozīmīgāko un augstu novērtēto autoru darbiem.

Diskusijā “Vai laikmetīgajai mākslai ir vieta skolu programmās?” piedalīsies māksliniece un Latvijas Kultūras vidusskolas vizuālās mākslas skolotāja Izolde Cēsniece, Valts Izglītības satura centra vecākā referente Ilze Kadiķe, mākslas izglītības centra "Trīs krāsas" dibinātāja un Latvijas Nacionālā kultūras centra vizuālās mākslas izglītības speciāliste Ilze Kupča, kā arī laikmetīgās mākslas izstāžu izglītības programmu veidotāji, vispārizglītojošo skolu skolotāji un skolēni.

Nākamās diskusijas cikā notiks 21. oktobrī, 12. novembrī un 2. decembrī, apskatot par mākslu rakstošo mediju un kritiķu, kā arī izstāžu iekārtošanas jautājumus.

Diskusiju ciklu vada kuratore Līga Lindenbauma. Strādājot Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā (2004 - 2007), vadot Tukuma Mākslas muzeju (2011 - 2013) un šobrīd kūrējot izstādes Mūkusalas Mākslas salonā, Līga vienmēr ir centusies atrast saikni un veicināt dialogu starp noslēgto mākslas vidi un izstāžu esošajiem un potenciālajiem apmeklētājiem.


Informāciju sagatavoja:

Santa Mičule,
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs,
E. santa.micule(abols)lcca.lv">,
T. 26358896
www.lcca.lv, www.survivalkit.lv