Meklēt
Izvēlne

LMA 2021. GADA DIZAINA DIPLOMANDU DIENU IZSTĀDE – SKAT' LOGĀ!

No 15. jūnija līdz 10. jūlijam Rīgas veikalu skatlogos aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas 2021. gada Dizaina diplomandu dienu izstāde – Skat’logā!

Mēdz teikt, ka labs dizains ir nemanāms. Kad lieta perfekti kalpo paredzētajai funkcijai, vai pakalpojums ļauj īstenot iecerēto, turklāt sniedzot lietotājam patīkamu pieredzi, tas paliek nepamanīts. Mūsu uzmanību parasti pievērš neveiksmīgi dizaina risinājumi, kas traucē, nedarbojas, nepilda savu funkciju. Tāpēc šoreiz LMA Dizaina nodaļa vēlas izcelt labu dizainu un padarīt to īpaši redzamu, izstādot to pilsētas skatlogos.

Neatkarīgi no specializācijas, vai tas būtu metāla, modes, produktu, grafikas, interjera dizains vai vide, studiju procesā ļoti nozīmīgi ir uzrunāt konkrētu auditoriju, bieži risinot kādu problemātiku vai sabiedrībai aktuālu jautājumu. Ar izstādi pilsētvidē Skat’logā! mēs nākam pie sabiedrības, kļūstam pieejamāki, redzamāki, ar mērķi vēl vairāk iesaistīt plašāku auditoriju mūsu izglītības procesos,” LMA Dizaina nodaļas vadītāja Maija Rozenfelde.

Diplomdarbi skatlogos būs redzami jebkurā dienā un diennakts laikā, bet visu diplomdarbu pamatinformācija, vizuālie materiāli un digitālais ceļvedis būs apskatāms elektroniski vietnē: https://dizains.lma.lv/lv.

Skatlogu adreses: Modes mākslas studentu diplomdarbi – Dzirnavu ielā 84, k-1;
Funkcionālā dizaina diplomdarbi – Krišjāņa Barona ielā 31; Vaļņu ielā 26;
Metāla dizaina apakšnozares diplomdarbi – Krišjāņa Barona ielā 17;
Funkcionālā dizaina apakšnozares diplomandes Montas Kates Zviedres diplomdarbs apskatāms LMA dārzā;
Metāla dizaina apakšnozares diplomanda Nila Jumīša diplomdarbs apskatāms LMA 1. stāva zālē, 7., 8. un 9. jūlijā no 13:00-18:00.

Vides mākslas specialitātes diplomdarbi apskatāmi Kronvalda bulvārī 4, laikā no 14. līdz 20. jūnijam, visās dienās no plkst. 13:00 līdz 19:00, iepriekš piesakoties uz e-pastu .

Jūlija sākumā visu LMA absolventu diplomdarbi būs aplūkojami virtuālā ekspozīcijā, vietnē virtuaal.lma.lv. Šogad sadarbībā ar tehnoloģiju uzņēmumu Tilde multividē diplomdarbu anotācijas būs klausāmas, lai nodrošinātu plašāku interesentu skaitu, tai skaitā cilvēkus ar fizisku rakstura traucējumiem.

Dizaina diplomandu dienu izstāde – Skat’logā! būs pirmais pasākums, kurš ievibrēs LMA Dizaina nodaļas 60 gadu svinību norisi rudenī!

Diskusija par dizainu un dizaina izglītību, kā arī šī gada spilgtāko absolventu prezentācijas – 17. jūnijā, pl. 19:00, tiešraidē LMA Facebook lapā.

Projektu finansiāli atbalsta VKKF mērķprogrammas "KultūrELPA"