Meklēt
Izvēlne

Dizaina izstāde „Make”

No 16. - 27. novembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā bija apskatāma dizaina izstāde „Make" - starptautiskās dizaina radošās darbnīcas „Make Design! Dutch Design Made in Latvia" rezultāts. Radošā darbnīca norisinājās laikā no 7. līdz 12. novembrim Mākslas muzejā „Rīgas Birža", un tajā piedalījās Latvijas Mākslas akadēmijas un Eindhovenas Dizaina akadēmijas (Nīderlande) maģistrantūras studenti, kuri veidoja jaunus produktus dažādās latviešu tradicionālās amatniecības tehnikās.

Darbnīcu vadīja pasaulē atzīti dizaina speciālisti Rianne Makinka (Rianne Makkink) un Jans Bulens (Jan Boelen).

Rianne Makinka ir Eindhovenas Dizaina akadēmijas Socialā dizaina MA programmas pasniedzēja. Pēc izglītības arhitekte, Rianne Makinka ir pasniegusi arhitektūras projektēšanu dažādās Nīderlandes un Beļģijas universitātēs. Arhitektūras un pilsētplānošanas biroja „Max.1" līdzdibinātāja. Pēc vairāku gadu karjeras arhitektūras teorijā un praksē uzsākusi sadarbību ar nīderlandiešu dizaineru Jirgenu Beju (Jurgen Bey), ar kuru kopā 2002. gadā nodibinājusi dizaina biroju „Studio Makkink & Bey". Studija šobrīd ir viena no starptautiski atzītākajām Nīderlandes dizaina apvienībām. Biroja darbībā būtisku lomu ieņem izpēte un teorija, to raksturo dizaina nozares robežu pārkāpšana un starpdisciplinaritāte. Studijā radītie darbi apliecina vēlmi dizainam piešķirt stratēģisku lomu sabiedrībā.
www.studiomakkinkbey.nl

Jans Bulens ir mākslas un dizaina kritiķis un kurators, Eindhovenas Dizaina akadēmijas Sociālā dizaina nodaļas vadītājs. 2002. gadā viņš nodibinājis un vēl joprojām vada Mūsdienu mākslas muzeju „Kunstcentrum Z33", kas kļuvis par nozīmīgu Beļģijas mākslas un arhitektūras norišu centru. Jans Bulens ir arī Flāmu arhitektūras un dizaina komitejas priekšsēdētājs.
www.z33.be

Projekts „Make Design! Dutch Design Made in Latvia" īstenots ar Nīderlandes Karalistes vēstniecības, Mākslas muzeja „Rīgas Birža" un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja atbalstu. Izstādes kuratori Liene Jākobsone un Manten Devriendt (Sampling).

Vairāk par „Make Design! Dutch Design Made in Latvia" radošās darbnīcas norisi var uzzināt šeit un projekta mājas lapā.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
Skārņu iela 10/20, Rīga
Mājas lapa: www.lnmm.lv/lv/lnmm

Darba laiks:
O., C., Pie., S, Sv 11.00-17.00
T. 11.00-19.00
P. slēgts