Meklēt
Izvēlne

Dizaina izstādes "I Saloni WorldWide Moscow" jauno dizaineru konkursā uzvar Ēvija Kraukle

No 2013. gada 16. līdz 19. oktobrim Maskavā norisinās ikgadējā Itālijas dizaina izstāde „I Saloni WorldWide Moscow”. Turpinot tradīciju, izstādes ietvaros notiekošajā jauno dizaineru konkursā „SaloneSatellite” piedalās arī Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studenti. Šogad konkursā 1. vietu ieguva Dizaina nodaļas Vides mākslas apakšnozares 2. kursa studente Ēvija Kraukle par gaismekli „Slider”, balvā saņemot iespēju 2014. gada aprīlī par brīvu piedalīties prestižajā „I Saloni” dizaina izstādē Milānā.

Latvijas Mākslas akadēmiju „SaloneSatellite” konkursā Maskavā pārstāvēja arī Vides mākslas apakšnozares 2. kursa studente Lāsma Kondrāte un Funkcionālā dizaina maģistrantūras 1. kursa studente, mecenātes Ināras Teterevas stipendiju mākslā laureāte Guna Poga.

Konkursa „SaloneSatellite” uzvarētāji tika paziņoti 2013. gada 18. oktobrī. Balvas laureātiem pasniedza „SaloneSatellite” kuratore un Ņujorkas Modernās mākslas muzeja (MoMA) padomniece Marva Grifina (Marva Griffin), Itālijas Kokrūpnieku un mēbeļu ražotāju federācijas priekšsēdētājs Roberto Snaidero un starptautiskā izstāžu uzņēmuma „Cosmit” prezidents un dizaina uzņēmuma „Kartell” vadītājs Klaudio Luti (Claudio Luti). Īpašs prieks, ka starptautiskajā žūrijā šogad strādāja Latvijas Mākslas akadēmijas asoc. prof. Barbara Ābele.

„I Saloni WorldWide Moscow” ir viena no vadošajām interjera dizaina platformām Krievijā un tai piegulošajā reģionā. 2012. gadā izstāde piesaistīja rekordlielu uzmanību, apmeklētāju skaitam pieaugot līdz vairāk nekā 41 000 interesentu. Šogad izstādē ir pārstāvēti 557 uzņēmumi – 494 no Itālijas un 63 no Beļģijas, Francijas, Vācijas, Nīderlandes un Spānijas.

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas jaunie talanti, piedaloties „SaloneSatellite”, pierāda Latvijas dizaina starptautisko konkurētspēju un dizaineru ideju un izpildījuma augsto kvalitāti. Arī 2012. gadā konkursā 1. vietu ieguva studente no Latvijas – Mākslas akadēmijas Vides mākslas apakšnozares maģistrante Ligita Breģe, savukārt 3. vietu ieguva Funkcionālā dizaina maģistrants Rodions Zeņevičs. 2014. gadā „SaloneSatellite Moscow” atzīmes savu desmito gadadienu. Apaļajai jubilejai par godu uz Maskavu tiks aicināti arī iepriekšējo gadu uzvarētāji, kuru vidū ir vairāki Latvijas Mākslas akadēmijas studenti.

Latvijas Mākslas akadēmijas dalību izstādē Maskavā atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, un Dizaina nodaļas stends veidots projekta „Dizaina inovāciju un tehnoloģiju laboratorijas attīstība (tehnoloģiju pārneses kontaktpunkts)” ietvaros. Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta ilgtermiņa mērķis ir sistemātiski apzināt, mērķtiecīgi attīstīt un pilnveidot Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina pētniecības kompetenci, sagatavot komercializācijas piedāvājumus un starptautisko patentu pieteikumus dizaina jomā. Projekta vidējā termiņa mērķis ir stiprināt un veidot sadarbības partnerības ar dizaina izglītību, pētniecību un ražošanu Latvijā un pasaulē, pilnveidot inovatīvu darbību (dizaina inovāciju) sekmējošu vidi un palielināt sabiedrības izpratni par dizaina inovāciju lomu tautsaimniecības attīstībā, kā arī veicināt ar dizainu saistītu konsultāciju pakalpojumu (tirgus izpēte, dizaina vadība, dizaina stratēģija, dizaina audits) attīstību un pielietojumu Latvijā.

Informācija par „I Saloni WorldWide Moscow” tīmeklī:
www.cosmit.it/en/moscow