Meklēt
Izvēlne

DIZAINA PASTAIGAS – iespēja ielūkoties Latvijā radīta dizaina tapšanas procesos

2015. gada 13. februārī ar grafikas dizainam veltītas pastaigas maršruta atklāšanu tiek uzsākts aizraujošais un interaktīvais izziņas projekts DIZAINA PASTAIGAS − Latvijas dizaina produktu un pakalpojumu izstrādes procesa iepazīšana un noslēpumu atklāšana dizaina birojos, darbnīcās, ražotnēs un tirgotavās. DIZAINA PASTAIGAS aptver 48 pieturvietas, kas apkopotas 4 maršrutos. Projekts norisinās Latvijas laikmetīgā dizaina ekspozīciju un notikumu cikla DIZAINA MANIFESTĀCIJA ietvaros.

DIZAINA PASTAIGAS notiks astoņas dienas februārī un martā, kad interesentiem tiks piedāvāts doties vienā no četru veidu dizaina pastaigām − GRAFIKAS, INTERJERA, PRODUKTU UN ĒDIENA dizainā, lai interesentam būtu iespēja tuvāk redzēt, izprast un saprast dizaina tapšanas procesu un gala rezultātu. Pastaigas pieturas punkti ir dažādi − tādi, kuri ikdienā apmeklētājam ir pieejami, un tādi, kur dizaineri un uzņēmēji atsegs dizaina tapšanas neredzamo daļu. 

Katrs DIZAINA PASTAIGAS maršruts ietver vairāk nekā 10 dažādas apmeklējamās vietas − dizaina birojus, kuri izņēmuma kārtā dizaina pastaigu apmeklētājiem vērs vaļā savas durvis, lai stāstītu un demonstrētu iepakojuma, zīmola vai pakalpojuma dizaina tapšanas procesu, kā arī demonstrētu interjera dizaina rezultātu. Pastaigu apmeklētājiem būs iespēja arī ieskatīties dizaina produktu tapšanas aizkulisēs − darbnīcās vai ražotnēs − vērojot un izzinot tā izstrādes procesu, kā arī sajust dizaina produkta pārdošanas vidi un uzzināt pārdošanas noslēpumus, apmeklējot konceptveikalus un sarunājoties ar dizaineriem. Un visbeidzot – ēdiena dizaina pastaigās būs iespēja gūt unikālu ēdiena dizaina pieredzi, speciāli šīm pastaigām veidotajos konceptos.