Meklēt
Izvēlne

DIZAINA PASTAIGAS – iespēja ielūkoties Latvijā radīta dizaina tapšanas procesos

2015. gada 27. un 28. februārī notiks PRODUKTU dizaina pastaiga.

DIZAINA PASTAIGAS notiks astoņas dienas februārī un martā, kad interesentiem tiks piedāvāts doties vienā no četru veidu dizaina pastaigām − GRAFIKAS, INTERJERA, PRODUKTU UN ĒDIENU dizainā, lai interesentam būtu iespēja tuvāk redzēt, izprast un saprast dizaina tapšanas procesu un gala rezultātu. Pastaigas pieturas punkti ir dažādi − tādi, kuri ikdienā apmeklētājam ir pieejami, un tādi, kur dizaineri un uzņēmēji atsegs dizaina tapšanas neredzamo daļu.

Katrs DIZAINA PASTAIGAS maršruts ietver vairāk nekā 10 dažādas apmeklējamās vietas − dizaina birojus, kuri izņēmuma kārtā dizaina pastaigu apmeklētājiem vērs vaļā savas durvis, lai stāstītu un demonstrētu iepakojuma, zīmola vai pakalpojuma dizaina tapšanas procesu, kā arī demonstrētu interjera dizaina rezultātu. Pastaigu apmeklētājiem būs iespēja arī ieskatīties dizaina produktu tapšanas aizkulisēs − darbnīcās vai ražotnēs − vērojot un izzinot tā izstrādes procesu, kā arī sajust dizaina produkta pārdošanas vidi un uzzināt pārdošanas noslēpumus, apmeklējot konceptveikalus un sarunājoties ar dizaineriem. Un visbeidzot – ēdiena dizaina pastaigās būs iespēja gūt unikālu ēdiena dizaina pieredzi un līdzdarboties, speciāli šīm pastaigām veidotajās darbnīcās un performancēs, kā arī iepirkties zemnieku tirdziņos, sastopoties ar Slow food (lēnās ēšanas) kustības dibinātājiem un dalībniekiem.

DIZAINA PASTAIGU datumi:

GRAFIKAS 13.-14.02.
PRODUKTU 27.-28.02.
INTERJERA 13.-14.03.
ĒDIENA 27.-28.03.

Katrai DIZAINA PASTAIGAI ir izstrādāta pastaigas karte, kura drukātā veidā ir pieejama DIZAINA MANIFESTĀCIJAS ekspozīciju un notikumu vietās, kā arī tiks pievienota modes un dzīvesstila žurnāla Pastaiga marta izdevumam, kas pieejams tirdzniecības vietās Rīgā, bet arī elektroniskā veidā apskatāma un lejuplādējama www.dizainamanifestacija.lv.

Dizaina ekspozīciju cikla DIZAINA MANIFESTĀCIJA autoru grupa ir starpdisciplināra komanda: dizaina biroja H2E radītāji / vadošie dizaineri un Mākslas akadēmijas mācībspēki Holgers Elers un Ingūna Elere, dizaina domāšanas trenere un Latvijas Mākslas akadēmijas docētāja Barbara Ābele un uzņēmēja, Latvijas Modes palātas vadītāja un Banku augstskolas docētāja Dita Danosa.

Pastaigai varēs sekot arī tiešraidē, kuru translēs LMT: http://m.lmt.lv/lv/tiesraides/dizains

PRODUKTU dizaina pastaigas karte lejupielādējama šeit (PDF dokuments):