Meklēt
Izvēlne

Dizaina studenti aicināti meklēt jaunas idejas veselīgāka mājokļa veidošanai

Lai risinātu aktuālos veselības un ilgtspējas jautājumus nākotnes cilvēka mājsaimniecībā, ir izziņota starptautiskā studentu dizaina konkursa „Electrolux Design Lab 2014” tēma „Veselīga mājokļa veidošana”. Latvijas studenti ir aicināti laikus sākt domāt par saviem dizaina konceptiem, lai pieteiktu tos konkursam nākamā gada sākumā.

Konkursā aicināti piedalīties studenti ar interesi par dizainu, lai sacenstos par sešu mēnešu apmaksātu praksi un 5000 eiro naudas balvu, iesniedzot inovatīvas dizaina idejas nākotnes mājsaimniecībām. Jaunā tēma „Veselīga mājokļa veidošana” ir izvēlēta, lai rastu risinājumus, kā nākotnē dzīvot veselīgāk patīkamā vidē un kā rūpēties par sevi un citiem radošā, ilgtspējīgā veidā un bez piepūles.

„Urbānās vides radītie izaicinājumi pilsētas iemītniekam aizvien pieaug. Tai pašā laikā mājoklis kļūst par būtisku telpu, kura jau šodien kalpo par atpūtas vietu. Konkurss „Design Lab” ir viens no veidiem, kā veicināt inovācijas sabiedrībā. Līdz ar to 2014. gadā mēs kopīgi ar studentiem meklēsim radošas idejas tēmai „Veselīga mājokļa veidošana”, palīdzot iekārtot nākotnes cilvēka ikdienas dzīvi, lai tā būtu balstīta veselīgā vidē un ilgtspējīgā dzīvesveidā,” skaidro „Electrolux” galvenais dizainers Stefano Marcano (Stefano Marzano).

2014. gada konkursam iespējams pieteikt produktu, aksesuāru, pakalpojumu idejas trīs tematiskos virzienos: kulinārijas prieks (Culinary Enjoyment), audumu kopšana (Fabric Care) un gaisa attīrīšana (Air Purification). Lai piedalītos konkursā, dalībniekam jāiesniedz idejas apraksts, vizuāla skice, kas to ilustrē, un potenciālā lietotāja iespējamo ieguvumu apraksts. Ideju iesniegt konkursa pirmajai kārtai varēs no 2014. gada 1. marta līdz 6. aprīlim. Plašāka informācija par pieteikšanos ir atrodama konkursa interneta vietnē.

Labākie darbi tiek publicēti konkursa mājas lapā un popularizēti sociālajos tīklos, ļaujot uzrunāt starptautisku publiku. Konkurss norisināsies vairākās kārtās, ļaujot tā dalībniekiem attīstīt dizaina konceptus un saņemt ekspertu atsauksmes un komentārus. Uzvarētājus noteiks starptautiska žūrija, kurā ietilpst pasaules līmeņa dizaina eksperti.

„Electrolux Design Lab” piedāvā jauniem un talantīgiem dizaineriem platformu, kur eksponēt dizaina konceptus tā, lai tie ir apskatāmi no jebkuras pasaules malas. Turklāt tas ir veids, kā topošais darba devējs var ieraudzīt savu topošo dizaineri, ko arī apliecina citu konkursa gadu pieredze. Puse no iepriekšējo gadu uzvarētājiem turpināja sadarboties ar „Electrolux” arī pēc to prakses noslēguma. Pirmās vietas ieguvējs iegūst sešu mēnešu apmaksātu prakses vietu „Electrolux” globālajā dizaina centrā un 5000 eiro. Otrās vietas ieguvējs saņem 3000 eiro balvu, trešā vieta – 2000 eiro, bet skatītāju balvas ieguvējs saņems 1000 eiro.

Līdz šim konkursā „Electrolux Design Lab” bijušas šādas tēmas: risinājumi, kurus rada lietotāji (2003); dizaina risinājumi nākotnei (2004, 2005); dizains veselīgai ēšanai (2006); zaļais dizains (2007); interneta paaudze (2008); dizains nākamajiem 90 gadiem (2009); otrā kosmosa paaudze (2010); inteliģentā mobilitāte (2011); piedzīvo dizainu (2012); iedvesmojošā dzīve pilsētā (2013); veselīga mājokļa veidošana (2014).

Konkurss izziņots jau divpadsmito gadu, savukārt dalībnieki no Latvijas, pārstāvot Latvijas Mākslas akadēmiju, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu, Rīgas Tehnisko universitāti un citas izglītības iestādes, tajā aicināti piedalīties jau piekto gadu.

Konkursa aktualitātēm iespējams sekot arī sociālo mediju kanālos:
- Electrolux Design Lab blogā: Electrolux.com/electroluxdesignlab
- Twitter: Twitter.com/Electrolux
- Flickr: Flickr.com/photos/electrolux-design-lab
- Pinterest: Pinterest.com/Electrolux
- Instagram: Instagram.com/Electrolux

Par „Electrolux”
„Electrolux” ir pasaules līderis mājsaimniecības ierīču un profesionālo ierīču ražošanā. Tā izstrādājumus ik gadu iegādājas vairāk nekā 40 miljoni pircēju 150 valstīs. „Electrolux” fokusējas uz inovatīvu produktu ražošanu, īpašu vērību pievēršot pārdomātam dizainam, pamatojoties uz patērētāju prasībām, lai tos novērtētu gan cilvēki savās mājās, gan profesionāļi - darbavietās. „Electrolux” produktu klāstā ietilpst ledusskapji, trauku mazgāšanas mašīnas, veļas mašīnas, plītis, kondicionieri un mazā sadzīves tehnika, piemēram, putekļu sūcēji, kas tiek pārdoti ar tādām iecienītām preču zīmēm kā „Electrolux”, „AEG”, „Eureka” un „Frigidaire”. 2012. gadā „Electrolux”ieņēmumi bija 12,79 miljardi eiro un uzņēmumā strādāja 61 000 darbinieku. Plašāka informācija: www.electrolux.lv.