Meklēt
Izvēlne

Edgara Soprāna personālizstāde "atavism"

No 2012. gada 16. aprīļa līdz 20. aprīlim mazo izstāžu cikla „Mana telpa” ietvaros Mākslas akadēmijas otrā stāva vestibilā ir apskatāma Edgara Soprāna personālizstāde „atavism”.

Edgars Soprāns par izstādi: „Atavisms - tendence atgriezties pie senākiem uztveres, uzvedības un reakcijas tipiem. Primitīvu dziņu neapšaubāma nemainība. Manis izstādītais atavisms uzbūvēts impulsīvi un bez šaubām. Mēģinājums pietuvoties sākotnējam esības kodolam. Attēla tehniskā vienkāršība nedod tam pamatu veidot garu dialogu ar skatītāju un būvēt sarežģītas analīzes struktūras. Pirmais iespaids paliek pirmais. Noliegt otro iespaidu, uzticoties instinktam. Izkopt vienkāršo, patieso un nemainīgo savā vispārējā būtībā.”

Izstāžu ciklā „Mana telpa” jau notikusi topošās gleznotājas Madaras Neikenas izstāde „t-elpa”, Patrika Zvaigznes izstāde „s007m”, Dārtas Šķēles izstāde „Ceļš”, Dagnes Ventiņas izstāde „Mirklis”, Laimas Steikas izstāde „Ķaimiņi”, Kristas Dzudzilo izstāde „Privātā”, Zanes Tučas instalācija „Izstādes ideja”, Dārtas Leiškalnes izstāde „Tīri”, Rūtas Račko izstāde „Telpa” un Elzas Sīles izstāde „Dabīgs cilvēks. Labiekārtota telpa”, Māras Brīveres izstāde „Telpa”, Gundegas Kaņepājas izstāde „Spēle” un Laimdotas Steķes personālizstāde, kurām kā noslēdzošās šonedēļ seko vēl kursabiedru Edgara Soprāna un Artūra Bunta personālizstādes.

Izstāžu cikls vienlaikus ir arī Glezniecības apakšnozares un Vizuālās mākslas un kultūras vēstures un teorijas apakšnozares sadarbības projekts, jo katru topošā mākslinieka izstādi ar recenziju papildinās kāds no jaunajiem mākslas zinātniekiem. Šobrīd jau ir tapušas vairākas recenzijas par nesen aizvadītajām studentu izstādēm.

Ar jau notikušajām un šobrīd apskatāmajām izstāžu cikla „Mana telpa” izstādēm un to recenzijām var iepazīties šeit (klikšķināt te).


Norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas 2. stāva foajē
Kalpaka bulvāris 13, Rīga

Darba laiki:
P, O, T, Pk – 11:00 – 18:00
C – 11:00 – 19:00

Ieeja bez maksas