Meklēt
Izvēlne

Emerging lines #2, Berlīnē, līdz 3.maijam

Berlīnē tikko atklāta Latvijas, Polijas, Francijas un Vācijas mākslas kopprojekta “Emerging lines” otrā izstāde EMERGING LINES #2. Izstādē mākslas telpā “Kunstraum Potsdamer Straße” piedalās astoņi jaunie mākslinieki – Laura Veļa un Sandra Strēle no Latvijas, Šarls Kadiks (Charles Cadic) un Jons Jū (Joon Yoo) no Francijas, Jonass Bisekers (Jonas Büssecker) un Jingjing Du no Vācijas, kā arī Pāvels Basniks (Paweł Baśnik) un Alisja Patanovska (Alicja Patanowska) no Polijas. Bijušās pazemes autostāvvietā aplūkojami dažādi starpdisciplināri mākslas projekti. Izstāde notiek Berlīnes Galeriju vīkenda ietvaros, nodrošinot izstādei prāvu apmeklētāju pulku un jaunas sadarbības iespējas māksliniekiem. Izstāde apskatāma līdz 3. maijam.

Sandra Strēle un Laura Veļa skatītāju uzmanību piesaistīja ar daudzslāņainu un starpdisciplināru darbu, izstādes skatītājam piedāvājot nokļūt tādā kā personīgās identitātes telpā, vienlaikus nonākot arī kolektīvajā telpā. Identitātes un laika attiecības Lauras Veļas darbā burtiski ar nervu galiem ļauj sajust tiltu starp tagadni un pagātni un mūsu nebeidzamajiem identitātes meklējumiem. Tas viss attēlots ar glezniecības, animācijas un tēlniecības izteiksmes līdzekļiem. Savukārt Sandra Strēle atbilstoši savam radošajam vērienam un scenogrāfiskajai domāšanai radījusi vērienīgu instalāciju, kas izjauc cilvēka pieradumu lietas un norises dalīt noteiktās teritorijās. Video par mākslas akciju pamestā baznīcā, uz vietas gleznotie izstāžu telpas rakursi un no Latvijas kokiem radītā instalācija veido savstarpēju sinerģiju un atgādinājumu par kādu intuitīvu kopīgu komunikācijas tīklu.

Projekta “Emerging lines” ietvaros jau notikusi izstāde Parīzē, un šī gada oktobrī gaidāma nākamā izstāde Vroclavā, savukārt projekta noslēgums tiks atzīmēts ar izstādi un katalogu Latvijas Mākslas akadēmijā Rīgā, 2020. gada februārī.

“Emerging lines” ir sadarbības projekts mākslā, ko organizē Latvijas Mākslas akadēmija kopā ar Vroclavas Mākslas un dizaina akadēmiju, Parīzes studentu tīklu “Crous de Paris” un Berlīnes studentu tīklu “The studenten WERK BERLIN”. Ar šo projektu, kurā no 2019. līdz 2020. gadam paredzētas četras dažādas izstādes, sadarbības valstis vēlas popularizēt jaunos māksliniekus un viņu radošo darbību, veicinot mākslinieku atpazīstamību un karjeru Eiropā. Divu gadu laikā Parīzē, Berlīnē, Vroclavā un Rīgā notiks četras izstādes, kurās piedalīsies 36 mākslinieki no visām dalībvalstīm. 

Izstādes Latvijas ekspozīcijas kuratore – Elīna Ģibiete
Projekta koordinatore – Agnese Bloka