Meklēt
Izvēlne

ES mājā skatāmas Eiropas pilsētas Latvijas mākslinieku gleznās

Sagaidot Eiropas dienu 9 .maijā, Eiropas Savienības (ES) mājā un Agijas Sūnas galerijā jau ceturto gadu apskatāma izstāde "Eiropas pilsētas Latvijas mākslinieku gleznās". Izstāde ES mājas (Aspazijas bulvāris 28) mākslas istabā tika atklāta 6. maijā, un gleznas būs aplūkojamas līdz 31. maijam.

Eiropas pilsētas latviešu gleznotāju uzmanības lokā bija 20.gadsimta 20.-30.gados, un tad vairāk nekā pusgadsimtu šīs tēmas pazuda no Latvijas glezniecības, lai līdz ar Latvijas atgriešanos Eiropā atgrieztos arī mākslinieku jaunradē.
Pievienošanās Eiropas Savienībai devusi impulsu arī mākslā - mākslinieki atkal dodas mācīties vai studiju ceļojumos uz dažādu Eiropas valstu pilsētām, un bieži gleznotāju personālizstādēs redzami šo ceļojumu iedvesmoti darbi. Latvijas mākslinieku darbnīcas atrodas dažādu valstu dažādās pilsētās, bet tas nebūt neliedz viņiem līdzdalību Rīgas mākslas notikumos.
Izstādē apskatāma dažādu paaudžu 33 mākslinieku sajustā, ieraudzītā un arī ilgotā Eiropa. Latvijai ir raksturīgas mākslinieku ģimenes, kur viena tēma rod dažādu skata punktu. Tā izstādē blakus būs trīs gleznotāju Avotiņu ( Ilzes, Katrīnas, Kristīnes Luizes) Eiropas vīzijas, trīs Henrihsonu (Annas, Helēnas, Ivara), trīs Ģērmaņu, (Agnijas, Andreja, Jura ) trīs Zariņu (Kaspara, Kristapa, Vijas), trīs Skulmju dzimtas pārstāvju (Džemmas, Martas, Jura Dimitera) jauni darbi.
Līdzās gleznām izstādē aplūkojams arī projekta "Eiropas pilsētu atspulgi" rezultāts - videofilma, kurā iemūžināta vairāku gleznu tapšana tādās pilsētās kā Venēcija, Torčello un Burano.
Izstāde, tāpat kā citi pasākumi ES mājā, apmeklējama bez maksas.