Meklēt
Izvēlne

Filmu vakari Grafikas nodaļā atgriežas ar Pītera Delpo filmu "Aizliegtie meklējumi"

Pēc svētku brīvdienām atgriežas filmu vakari Grafikas nodaļā! Pirmais šī gada seanss notiks 2013. gada 18. janvārī plkst. 19.00 Mākslas akadēmijas jaunā korpusa 2. stāvā. Programmā nīderlandiešu režisora Pītera Delpo 1993. gadā uzņemtā filma „Aizliegtie meklējumi” (Peter Delpeut, The Forbidden Quest). Šo filmu bija paredzēts demonstrēt jau novembrī, taču tehnisku iemeslu dēļ tas neizdevās.

Plašāk par filmu lasiet:
- IMDb portālā (klikšķināt šeit)
- Vikipēdijā (klikšķināt šeit)

Filma Mākslas akadēmijā tiek demonstrēta studiju procesa ietvaros, un ieeja pasākumā ir bez maksas.

Kino vakaru jaunumiem un repertuāram var sekot līdzi Facebook vietnē (klikšķināt šeit). Tur arī esat aicināti uzdot radušos jautājumus un nākt klajā ar ieteikumiem.

Filmu vakari Grafikas nodaļā iesaka sekot līdzi arī jaunā kino teātra „Kino Bize” repertuāram. Mākslas akadēmijas studentiem īpaši interesantas varētu būt divas filmas, kas tiks demonstrētas jau tuvākajā laikā. Abas filmas stāsta par māksliniekiem un radošo apvienību darbību politisko režīmu kontekstā. 

Ai Veivei: Nekad nenožēlo (2012)
Rež.: Alisone Kleimane
Lomās: Ai Veivei
ASV
Dokumentālā filma
Garums: 91 min.

„Ai Veivei: Nekad nenožēlo” ir stāsts par pasaulē slaveno ķīniešu mākslinieku un sociālo aktīvistu Ai Veiveiju. Pēdējo gadu laikā viņš ir guvis plašu atzinību ar saviem mākslas darbiem, kas vērsti politiskas kritikas un provokācijas virzienā. Žurnāliste un režisore Alisone Kleimane (Alison Klayman) guva nebijušu pieeju Ai Veiveija ikdienai, izsekojot sarežģītajām attiecībām starp māksliniecisko darbību un sociālo aktīvismu. Kleimane ir dokumentējusi Ai darbības „Tate Modern” izstādes sagatavošanas procesā Londonā, attiecības ar ģimenes locekļiem un viņa pieaugošo publisko konfliktu ar Ķīnas valdību. Kleimanes smalki veidotais mākslinieka portrets sniedz niansētu ieskatu par mūsdienu Ķīnu un tās vienu no dedzīgākajiem pilsoņiem. Filma 2012. gada Sandensas festivāla saņēma īpašo žūrijas balvu, kā arī tika nominēta festivāla galvenajai balvai labākās filmas kategorijā.

Tuvākie seansi: 17.01. plkst. 19.00 un nedēļas nogalē - 18.01. un 19.01. plkst. 17.00.

Rīt (2012)
Rež.: Andrejs Grjazevs
Krievija
Dokumentālā filma
Garums: 89 min.

Šis ir stāsts par spilgtāko Krievijas mākslinieku grupu „Karš” (Война), kas dzīvo pagrīdē, audzina savu gadu veco dēlu un realizē mākslas akcijas, kas balansē uz robežas starp mākslas izpausmēm un kriminālpārkāpumiem. Viņus sauc par huligāniem, pasniedz valsts apbalvojumu un iesēdina cietumā. Viņu drosmīgie politiskie izteikumi satrauc visus – no ierindas interneta komentētājiem līdz grafiti māksliniekam Banksijam (Banksy). Viņi dzīvo šodienai cerībā, ka rīt spēs visu izmainīt.

Tuvākie seansi: 17.01. plkst. 21.00 un nedēļas nogalē - 18.01. un 19.01. plkst. 19.00.

„Kino Bize” atrodas Kaņepes Kultūras centrā, Skolas ielā 15, Rīgā. Jaunumiem un repertuāram varat sekot līdzi kinoteātra mājas lapa www.kinobize.lv. Studentiem atlaides!