Meklēt
Izvēlne

Gaismas pilī atklāta 72 pasaules mākslinieku ilustrācijas grāmatai “Alise Brīnumzemē”

Sestdien, 2016. gada 16. janvārī, plkst. 13:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) izstāžu zālē (1. stāvā) atklāta izstāde “Mūžīgais tējas laiks”. Tajā skatāmas 72 pasaules mākslinieku ilustrācijas angļu rakstnieka Luisa Kerola grāmatai “Alise Brīnumzemē”. Ekspozīcijā būs aplūkojamas arī  Latvijas Leļļu teātra izrādes “Alise Brīnumzemē” mākslinieces Rūtas Briedes veidotās lelles un Lienes Pavlovskas radītie scenogrāfijas elementi. Ieeja bez maksas. 

Igauņu ilustratores Vīvi Nor (Viive Noor) rosināti, 72 mākslinieki no 19 pasaules valstīm radīja savus mākslas darbus par sirreālo L. Kerola grāmatu, tādā veidā atzīmējot tās iznākšanas 150 gadu jubileju. Šī izstāde pirmo reizi ielūdza skatītājus 2015. gada rudenī Igaunijas Bērnu literatūras centrā Tallinā, un kopš tā laika norit izstādes divu gadu ceļojums. No Rīgas tā tālāk dosies uz Helsinkiem, Gdaņsku, Berlīni, Maskavu un citām pilsētām.

Tik daudz kas notiek bērnu grāmatās, ja rakstnieki un mākslinieki ļauj brīvu vaļu fantāzijai. Līdzīgi ir arī reālajā dzīvē, dažreiz ir sajūta, ka laiks apstājas, ja mēs darām to, kas mums patīk. Grāmatas stāstā raksturīgā tējas dzeršana pati par sevi ir patīkama laika pavadīšana, un katrs no māksliniekiem, kurš piedalās izstādē ar saviem darbiem, no tiesas to izbauda.

Izstādei ir apjomīgs katalogs igauņu un angļu valodā, kur iespējams iepazīt izstādes ieceri, uzzināt mākslinieku kontaktinformāciju, kā arī izzināt mākslinieciskās tehnikas, kādās ilustrācijas veidotas. Mākslinieki nāk no dažādām pasaules valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Itālijas,  Francijas, Somijas, Spānijas, Ungārijas, Ukrainas, Polijas, Gruzijas, Krievijas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Portugāles, kā arī Amerikas Savienotajām Valstīm, Irānas un Izraēlas.   

Latviju ekspozīcijā pārstāv trīs mākslinieki – Anita Paegle, Aleksejs Naumovs un Gundega Muzikante.

Apvienojot kopā tik daudz ilustrācijas, kas radītas par vienu un to pašu tekstu, mēs ieraugām aizraujošu viedokļu daudzveidību, kas lieliski izceļ dažādu mākslinieku personības.

Iztādes apskatāma līdz 16. februārim.
Darba laiks: pirmdiena – piektdiena, 12:00 – 20:00; sestdiena – svētdiena, 12:00 – 17:00.