Meklēt
Izvēlne

GALERIJĀ "LOOK!" BŪS SKATĀMA KATRĪNAS BIKSONES PERSONĀLIZSTĀDE "PAUKOTĀJA ISTABA"

2023. gada 25. maijā no 17:00 līdz 22:00 galerijā LOOK! tiks atklāta Katrīnas Biksones pirmā personālizstāde “Paukotāja istaba”.

Izstādes fokusā ir mūsdienu cilvēks, kuru raksturo bailes no intimitātes. Šajā stāvoklī, gluži kā sporta veidā, rūpīgi izkoptas pašaizsardzības metodes sasniedz meistarības līmeni, stāvot pa vidu starp indivīdu un ārējo pasauli.

Latviešu valodas vārds “paukošana”, visticamāk, cēlies no vārda “pauks”, (citreiz: “paukš”), kuru lieto, lai atdarinātu īslaicīgu, padobju, piemēram, viegla sitiena troksni. Intimitātes bada laikmetā šis troksnis atbalsojas pustukšajā paukotāja istabā, ieskanoties starp triviālām ikdienas pārdomām, kas pamīšus mijas ar kailu eksistences smagumu un liek uzdot jautājumu par to, cik negodīga ir šī spēle pašam pret sevi.

Katrīnas Biksones glezniecībā atklājas cilvēciskās dabas pretrunas – fantāzija un realitāte, spēks un nomāktība, personiskais un publiskais – tas viss savijas kopā vienotā dialogā. Savās gleznās viņa bieži attēlo cilvēka figūru, izceļot tās psiholoģisko stāvokli un risinot noslēpumaini daudzšķautņainu stāstu. Darbība var būt mulsinoša, bet vienmēr klātesoša ir sajūta, ka, lai cik satraucoša, sarežģīta vai seksuāli piesātināta, mēs visi atpazīstam emocijas, kas tajā ietvertas.

Katrīna Biksone (1999) absolvējusi Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolu un šobrīd ir Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības specialitātes bakalaura grāda iegūšanas finiša taisnē. 2021. un 2022. gadā papildinājusi zināšanas Romas Mākslas akadēmijā un Mihaela Rīdela kursā “Painting in the context of Fine Arts" Leipcigas Vizuālās mākslas akadēmijā, kā arī piedalījusies KUNO tīkla ekspress kursā Nidas mākslas kolonijā. Kopš 2017. gada piedalās grupas izstādēs Latvijā un Vācijā.

Izstāde būs apskatāma no 26. maija līdz 17. jūnijam galerijā LOOK! (Ģertrūdes iela 62A).

Darba laiks: 13:00-19:00 no otrdienas līdz piektdienai, sestdienās 13:00–17:00.