Meklēt
Izvēlne

Gētes Institūtā būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studentu darbi

No š.g.  6.oktobra - 5.novembrim Gētes Institūtā būs skatāma Latvijas Māksalas akadēmijas grafikas katedras 4.kursa studentu darbu izstāde “Avots”

Latvijas Māksalas akadēmijas grafikas katedras 4.kursa studentu darbu izstādē “Avots” piedalās mākslinieki – Agnese Uzule, Pēteris Semjonovs, Laura Krūmiņa, Katrīna Guļecka, Jūlija Blaževiča, Helēna Spridzāne un Henrihs Bināns. Katrs mākslinieks izmanto sev tīkamākos līdzekļus, tāpēc izstādē būs vērojamas ne vien tradicionālās grafikas tehnikas, bet arī gleznas un fotogrāfijas.

Mākslinieki meklē iespēju pietuvoties radošās domas pirmsākumiem. Atrast avotu dzidru un neskartu. Sajust maņu orgāniem nesasniedzamas telpas durvis dziļi iekšpusē. Katrs izmanto savu taktiku - cits klauvē un piesardzīgi lavās iekšā, cits agresīvi izsit durvis un aizelsojies ieskrien. Atsakoties no eiforijas galamērķī, iesmelt, cik var un nest, kamēr instruments sasniedz pamatni – tas ir mākslinieku uzdevums.

Pasākums notiek Gētes institūta Rīgā projekta „Dalīties un mainīties“ ietvaros.
Projekta centrā ir sadarbības tīkls un eksperiments, atvērtība un līdzdarbība. Kopā ar Latvijas partneriem mēs vēlamies izmēģināt lietas, attīstīt tēmas un idejas, savest kopā cilvēkus. Tāpēc dalāmies savās telpās ar visu žanru māksliniekiem un aktīvām personām, kas darbojas kultūras un pilsoniskās sabiedrības sfērā. Mēs piedāvājam telpu institūtā, kontaktu veidošanas iespēju, platformu iniciatīvām kā arī nelielu finansiālu atbalstu.  Apmaiņā mēs gūstam jaunus impulsus savam darbam un neierastu ieskatu citu institūciju, iniciatīvu un kolektīvu aktivitātēs.

Izstādes atklāšana ar mākslinieku piedalīšanos:
5. oktobrī plkst. 18:30


Izstādes apskatāma no 6.10.-05.11.2016.

Gētes Institūtā Rīgā, Torņa ielā 1 (Ieeja no Klostera ielas)
www.goethe.de/latvija