Meklēt
Izvēlne

Glezniecības 1. kursa studentu plenērs Ikšķilē un Kugas mājas nākotne

No 2015. gada 7. septembra līdz 14. septembrim Glezniecības apakšnozares 1. kursa studenti laiku radoši pavadīja plenērā Kugas mājā, Ikšķilē. Šīs nedēļas laikā LMA vadība – rektors prof. Aleksejs Naumovs, prorektors prof. Kristaps Zariņš, un Projektu daļa tikās ar Ikšķiles novada domes priekšsēdētāju Induli Trapiņu, lai pārrunātu Kugas mājas attīstīšanas projektu.

Kugas māja Ikšķilē ir izcilā mākslinieka, scenogrāfa un Latvijas Mākslas kādreizējā rektora Jāņa Kugas (1878-1969) projektētais nams, kurā viņš pats arī dzīvojis un strādājis. Mākslinieka nams novēlēts Mākslas akadēmijai. Līdz šim ik gadu Kugas mājā norisinās studentu plenēri, kā arī starptautiski mākslas simpoziji.

Šīgada rudens plenēra ietvaros norisinājās rektora Alekseja Naumova vadīta un īpaši alla prima glezniecības specifikai veltīta meistardarbnīca, kurā jaunie mākslinieki apguva plenēra glezniecības principus. Šoreiz plenērs cieši saistīts ar LMA kūrētā mākslas projekta „Live Paintings” norisi un bija projekta pirmais pasākums jaunajā studiju gadā.

Paralēli plenēra norisēm Mākslas akadēmijas pārstāvji tikās ar Ikšķiles novada domes vadību, lai pārrunātu Kugas mājas attīstības perspektīvas – ēkas kā kultūras centra lomu Ikšķiles novadā, kā arī Kugas mājas pielāgošanu izglītības vajadzībām.