Meklēt
Izvēlne

Glezniecības studentu kopizstāde "Monohroms"

No 2013. gada 26. aprīļa līdz 10. maijam bijušās „Rīgas tabakas fabrikas” telpās norisinās deviņu LMA glezniecības studentu kopizstāde „Monohroms”. Izstādē piedalās mākslinieki Askolds Darnopihs, Līva Graudiņa, Raitis Hrolovičs, Armands Kanaviņš, Marta Sila, Artūrs Bunts, Inta Stalidzāne, Aigars Opincāns, Reinis Liepa. Izstādes kurators Ronalds Lietnieks.

Izstādes mākslinieki pašlaik mācās LMA Glezniecības apakšnozarē, maģistratūras programmā. Jaunos gleznotājus vieno atbildība pret skatītāju, personiska attieksme un klusināts pasaules redzējums. Viņu māksla nav kliedzoša, ir jāpiestāj un jāiedziļinās, lai izjustu tās smalkumu.

Izstādes nosaukums „Monohroms” radās, domājot par tonalitāti, bet izraudzīto mākslinieku attieksme un individuālā darbība atklāja vārda emocionālo pamatu. Monohroms nav tikai melnbalts vai pelēks, tā ir smalkuma izjūta un pamatots lakonisms. Mākslinieka spēja radīt nepieciešamo enerģijas apmaiņu, nekļūstot liekvārdīgam. Izstādes dalībnieki strādā ar fotogrāfijām, atmiņām, viņi vēro apkārtni un cilvēkus, bet, galvenokārt, vēlas rast harmoniju ar savu darbu, sevi un apkārtējo pasauli. Balansējot uz sapņa un realitātes robežas, notvert vispatiesāko mirkli un piefiksēt to. Radīt vieglu un patiesu mākslu. Dziļa, bet vienkārša, uz instinktiem balstīta, pasaules izpratne un meklējumi mākslā precīzi atspoguļojas jauno gleznotāju darbos. Izstādē ir apskatāmas gleznas, zīmējumi un smilšu skulptūras.

Izstādi atbalsta – Latvijas Mākslas akadēmija, SIA „Drukātava”, Radio Naba, Domu grupa „Plezīrs”, mājas vīna darītava „Dzidris”, Latvijas Radio, Kultura.lv, Vizuālo mākslu portāls „Studija”.

Izstāde apskatāma no 26. aprīļa (atklāšana 18.00) līdz 10. maijam bijušās „Rīgas tabakas fabrikas” telpās, Miera ielā 58A.

Ieeja izstādē bez maksas.

Izstādes darba laiks:
Pirmdien – brīvs
Otrdien – svētdien: 12.00 – 19.00