Meklēt
Izvēlne

VENTSPILĪ ATKLĀS MĀKSLINIEKA KASPARA ZARIŅA IZSTĀDI "SVĒTCEĻNIEKA TAKA"

10.decembrī Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī atklās mākslinieka Kaspara Zariņa personālizstādi “Svētceļnieka taka” 

Angļu garīdznieka Džona Banjana (1628 – 1688) alegoriskā romāna “Svētceļnieka taka” (The Piligrims Progress) izdevumam latviešu valodā (tulkotājs Didzis Meļkis, Dienas Grāmata, 2014) neparastās un mūsdienīgās ilustrācijas radījis mākslinieks Kaspars Zariņš. Šajā 17.gs.literārajā darbā attēlots Kristieša ceļš kā dēkains ceļojums, kurā tiek izdzīvoti visdažādākie dvēseles stāvokļi, sastapti gan uzticami ceļabiedri, gan sliktu padomu devēji. Pats mākslinieks par savu veikumu reiz izteicies:

“Sejas meklēju internetā vai kādās fotogrāfijās. Un tad sanāca, ka daži bija vīrieši, kurus uztaisīju par sievietēm. Un otrādi. Piemēram, Labā nīdējs ir sieviete. Negribēju, lai grāmata būtu heraldiska. Skatījos arī citus, angļu un krievu izdevumus, - tie bija tādi kā senas grāmatas, bet es gribēju mūsdienu grāmatu, lai tā interesē arī jaunus cilvēkus.”

Grāmatas ilustrācijām piemīt pašvērtība un radītais darbu cikls atklāj kādu neparastu šķautni mākslinieka Kaspara Zariņa daiļradē. Izstādes atklāšanā piedalīsies arī pats autors-  ilggadīgais Mākslas akadēmijas profesors, vairāk nekā 30 personālizstāžu autors, nozīmīgs Latvijas mūsdienu glezniecības ainavas veidotājs.

Izstāde “Svētceļnieka taka” Livonijas ordeņa pils Mazajā izstāžu zālē būs skatāma līdz janvāra beigām.