Meklēt
Izvēlne

Grafikas konference

2012. gada 8. novembrī plkst. 17.30 RIXC mediju telpā norisināsies Grafikas konference, ko rīko biedrība „Grafikas kamera”.

Grafikas māksla ir īpaša ar estētisko izteiksmes līdzekļu valodu un specifiskiem tehnoloģiskajiem aspektiem. Mākslinieks, radot grafikas darbu, bieži izmanto kādu no grafikas iespiedtehnikām, katrai no tām ir savs šarms un priekšrocības. Savulaik izmantotas vienīgi tipogrāfiskiem pavairošanas nolūkiem, tās sāka izmantot arī mākslinieki. Par šo vēsturisko fenomenu pārdomās dalīsies erudītais izdevējs Artis Ērglis priekšlasījumā „Ražošana vai māksla?”.

Savukārt mākslinieki stāstīs par pieredzi ar konkrētām grafikas tehnikām: Lāsma Pujāte par litogrāfijas-gludspiedes tehniskajiem paņēmieniem, Jānis Murovskis par radošajiem izteiksmes līdzekļu risinājumiem sietspiedē. Konferences otrajā daļā Valdis Villerušs turpinās jau pirms gada iesākto skaidrojumu dažiem grafikas jēdzieniem un terminiem. Pirms noslēguma diskusijas par grafikas stilistiskajām un terminoloģiskajām robežām mākslas vēsturniece Eva Rotčenkova dos ieskatu grafikas robežsituācijās. Noslēgumā visiem apmeklētājiem būs iespēja piedalīties mākslinieces Kates Seržānes performancē.

Konferences mērķis ir veicināt grafikas mākslas aktualitātes apzināšanos un skaidrot grafikas specifiku. Turpinot tradīciju ik gadu rīkot konferenci par grafikas mākslu, šī ir trešā biedrības „Grafikas kamera” rīkotā konference. Pirmā notika 2010. gada 4. novembrī ar atskatu uz grafikas attīstību Latvijā, pagājušogad tika likts akcents uz aktuāliem mūsdienu grafikas problēmjautājumiem.

Programma:
17.30 - atklāšana
17.45 - Artis Ērglis - Ražošana vai māksla?
18.10 - Lāsma Pujāte - Litogrāfijas-gludspiedes tehniskie paņēmieni
18.35 - Jānis Murovskis - Radošie izteiksmes līdzekļu risinājumi sietspiedē
19.00 - PAUZE
19.15 - Valdis Villerušs - Par dažiem grafikas jēdzieniem un terminiem
19.40 - Eva Rotčenkova - Ieskats grafikas robežsituācijās
20.05 - DISKUSIJA par grafikas mākslas robežām
21.00 - Kates Seržānes PERFORMANCE

Konferenci vadīs māksliniece, biedrības „Grafikas kamera” valdes priekšsēdētāja Ieva Nagliņa.

Aicināti mākslinieki, mākslas vēsturnieki, pedagogi, studenti, mākslas mīļotāji un visi interesenti!

Ieeja bez maksas.

Būs iespēja iegūt sertifikātu ar apliecinājumu par dalību konferencē.

RIXC mediju telpa
11. novembra krastmala 35, Rīga

Papildu informācija:
Ieva Nagliņa
E-pasts: ievanaglina(abols)gmail.com">
Tel.: +371 29117405