Meklēt
Izvēlne

Helēnas Demakovas atklātās lekcijas LMA studentiem un interesentiem

Borisa un Ināras Teterevu fonda sadarbības ietvaros ar Latvijas Mākslas akadēmiju 7. un 14. septembrī notiek Helēnas Demakovas publiskās lekcijas. Abas lekcijas domātas gan studentiem, gan plašam klausītāju lokam.

7. septembra lekcijas tēma ir “Venēcijas mākslas biennāle. Ģenēze un šodiena” un tā notiek Latvijas Mākslas akadēmijas Radošās nedēļas ietvaros.

Lekcijā tiks īsi aplūkota Venēcijas biennāles attīstība, bet izvērsti tiks iztirzātas pēdējās dekādes. Kopš 1990. gada Helēna Demakova ir apmeklējusi visas Venēcijas mākslas biennāles un ir bijusi pirmās un otrās Latvijas republikas dalības biennālē kuratore 1999. un 2001. gadā.

14.  septembra lekcijas tēma ir “Izstāde documenta Kaselē un Minsteres skulptūru projekti”.

Tajā tiks īsi aplūkotas abu mega izstāžu izcelsmes, bet izvērsti tiks iztirzātas pēdējās dekādes. Kopš 1992. gada Helēna Demakova ir apmeklējusi visas izstādes documenta Kaselē, kas notiek reizi 5 gados, un kopš 1997. gada – visus Minsteres Skulptūru projektus, kas notiek reizi 10 gados.

Helēna Demakova kopš 2011. gada Latvijas Mākslas akadēmijā pasniedz laikmetīgās mākslas vēsturi (kopš 1945. gada) maģistrantūras studentiem. Mākslas zinātniece ir Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Māksla publiskā telpā” kuratore.

Lekcijas notiks Latvijas Mākslas akadēmijas Jaunajā korpusā (akadēmijas pagalmā), 2. stāvā. Abu lekciju sākums 14.40. Lekcijas ir bezmaksas.
Lūgums nekavēt lekciju sākumu.