Meklēt
Izvēlne

I. Melderes personālizstāde

No 1. līdz 27. februārim Ventspils Pārventas bibliotēkā apskatāma gleznotājas, restauratores Ingas Melders personālizstāde.
Izstāde aplūkojam T, C, P, S, SV no plkst. 10:00 - 17:00

Ingas Melderes glezniecība savaldzina ar savu absolūti poētisko krāsu lietojumu, kas aptuvenās, plūstošās aprisēs iezīmē tēlus ar visai spraigu ′iekšējo dzīvi′. Spraiga un ievērības cienīga šo nosacīto tēlu dzīve gan nav no mūžības viedokļa. Lielākoties tie ir parasti cilvēki, kas visai parastā veidā dzīvo. Dzīvojas. Vīrieši un sievietes dara savas darāmās lietas, iet savus ejamos ceļus; Iemītas takas un paredzamas trajektorijas. Taču skatītāja prātu savažojošs ir šo it kā bezpersonisko cilvēku iekšējais spriegums. Kāda nianse - tēla risinājums, kompozīcija vai gleznas nosaukums - pusvardā norāda, ka taka, lai arī tiek mērota katru dienu, īstenībā nešķiet tā ērtākā; ka kustības trajektorija varbūt ir plānota, taču nebūt nav tā īsti ar sirdi gribēta. Iekšēja gruzdēšana, kas nedz sejā, ne manierēs neparādās. Pieklājība un diplomātija.

Inga Meldere: "Ar savu jaunāko gleznu ciklu, balstoties uz novērojumiem un personīgo atmiņu kopumu, manuprāt, neuzbāzīgi un atturīgi turpinu reflektēt par saprotamo ikdienu, tajā esošajām situācijām, un to būtiskiem starpposmiem. Katrā no situācijām sev piedzīvotu atpazīstamību un tuvību šķiet var atrast ikviens no mums..."

Inga Meldere pieder jauno latviešu gleznotāju paaudzei, kas sevi spilgti pierādījusi ne tikai pašmāju izstādēs, bet arī ārvalstīs. Gleznieciskais rokraksts ir izkopts līdz līmenim, kas ļauj nekļūdīgi atpazīt autori - vispārinot to var dēvēt par postimpresionistisko manieri, kad formas ir abstrahētas, bet ne pilnībā abstraktas, kolorīts nebūt nav atbilstošs realitātē redzamajām priekšmetu krāsām u.t.t. Interesantā kārtā ikkatra I.Melderes izstāde vai darbu cikls nāk ar kādām aizraujošām izmaiņām (kolorīta, stilistikas, satura vai jebkādā citā ziņā), taču šīs svārstības tāpat notiek viņai raksturīgās estētikas robežās, līdz ar ko smalkā niansētība atklāsies tikai uzmanīgam vērotājam.
Stāsta mākslas zinātniece Iliana Veinberga.

Ventspils Pārventas bibliotēkā aplūkojamie darbi tapuši īpaši šai izstādei.