Meklēt
Izvēlne

Iespēja satikties

2009.gada 09. oktobrī plkst. 16.00 Rēzeknes Latgales Kultūrvēstures muzeja Izstāžu namā tieši jums būs „Iespēja satikties 2" ar māksliniekiem Agru Ritiņu ( 1975), Ēriku Sparāni(1977) un Vjačeslavu Fominu (1976), kuri pēc četru gadu radošās darbības atkal ir gatavi domu, izjūtu, profesionālās pieredzes apmaiņai.

Gleznotājas Agras Ritiņas darbos vēl joprojām svarīga daba, ainava, tomēr atšķirībā no iepriekšējās satikšanās 4 gadus atpakaļ, tagad viņas darbos vērojams izgaistošo lietu skaistuma mirgojums. Mainoties gan iekšējam, gan ārējam dzīves ritmam, Agras darbos atspoguļojas krītošā sniega raksti laternas gaismā un glezniecību papildina pērlīšu raksti, iedvesmojoties no rudens lietus pērļu virtenēm ķiršu zaros. Agras pēdējos darbos krāšņi uzzied rudens ziedi, jo tie ir tagad. Šajā brīdī. Tomēr skaistums ir tik visaptverošs, ka daudzas gleznas tā arī paliek Agras sirdī un to motīvi atdzims viņas gleznās vēlāk.
Gleznotāja Ērika Sparāne par saviem darbiem saka, ka tos varētu nosaukt „ bērnu DĀRZS" vai „BĒRNU dārzs", jo šobrīd viņas un draugu dzīve lielā mērā saistīta ar bērniem. Un bērni Ēriku iedvesmo, ierobežo, iespaido, ieinteresē, ierosina, iesaista, ievirza, intriģē, izbrīna, izdedzina, ielādē, iegāž, izglābj, izlutina, izlabo, iemāca... Bērni ir kā ziedi, ka sava veida raža, viņus taču atrod kāpostos... Ērikas kolorīts ir mainījies, darbos parādījušās zaļā un dzeltenā krāsa, turklāt glezniecību papildina batika.
Grafiķis Vjačeslavs Fomins šobrīd piedzīvo iekšējo atbrīvošanos caur atteikšanos no klasiskās grafikas tehnikām. Tā kā darbi tapuši īsi pirms izstādes, tiem raksturīga impulsīva brīvība, mazāk apdomības, daudzveidīgāka attieksme pret sevi un apkārtni, formātu un krāsu. Tomēr Vjačeslavs uzsver, ka šie darbi ir kā pirmreizēja doma, kas varētu attīstīties klasiskos darbos mecotintas tehnikā.
Pirmā izstāde „Iespēja satikties 1" notika 2005.gada oktobrī, pavisam drīz pēc Mākslas maģistra grāda iegūšanas Latvijas Mākslas akadēmijā. Šobrīd aktīvi strādājot atšķirīgās mākslas tehnikās, dzīvojot dažādās pilsētās, Agru, Ēriku un Vjačeslavu vieno jūtīga pasaules uztvere, labvēlīga attieksme pret citādo un rūpes par savējiem.
Izstāde „Iespēja satikties2"būs apskatāma līdz 2009.gada 7. novembrim.