Meklēt
Izvēlne

Ievas Bondares izstāde "Gads&Laiki"

No 2013. gada 3. augusta līdz 5. septembrim Ventspils Galvenajā bibliotēkā būs aplūkojama Ievas Bondares izstāde „Gads&Laiki”. Apmeklētāji laipni gaidīti izstādes atklāšanā š.g. 3. augustā plkst. 15.00.

Izstāde aptver gan visus gadalaikus, gan dažādu gadu dažādus laikus, kas ar mākslinieka lāpstiņu – špakteļlāpstiņu – izteikti krāsās. Te ieliktas mākslinieces privātās izjūtas par lietām, kas pieejamas katram. Darbos atrodams siltums, aukstums, prieks, emocijas, notikumi, vērojumi. Un tas viss pārlikts gada nogrieznī. Mērķtiecīgi izmantotā glezniecības tehnika bija nepieciešamība, lai ekspresīvi izteiktu faktūras un krāsu košumu.

Lielākā daļa izstādē redzamo darbu tapuši laika posmā, ko varētu aprakstīt tā, kā raksta mācību gadus skolās – „2012./2013. g.” Ekspozīciju papildina arī senāki darbi no mākslinieces darbnīcas, kas iepriekš nav tikuši izstādīti.

Izstāde Ventspilī ir iespēja pamest arī ierasto galvaspilsētas vidi un pamest drošo galeriju formātu, lai atvērtos bibliotēkas apmeklētājiem. Tur, kur glezna papildina un konkurē ar drukāto vārdu un iespiestām ilustrācijām.

Māksliniece Ieva Bondare šobrīd turpina studijas Latvijas Mākslas akadēmijas doktora programmā. Ievas Bondares gleznas bijušas skatāmas dažādās izstādēs gan Latvijā, gan ārpus tās. Pērn rīkotā izstāde „skatiens.punkts” bija mākslinieces debija pašmāju publikai plašākā autorizstādē.

Ventspils Galvenā bibliotēka
Akmeņu iela 2, Ventspilī
www.biblioteka.ventspils.lv