Meklēt
Izvēlne

Ievas Kraules personālizstāde "11 no 10"

No 2013. gada 19. jūlija līdz 4. augustam „kim?” Laikmetīgās mākslas centrā aplūkojama Ievas Kraules personālizstāde „11 no 10”. Izstāde – dokuments, kas apšauba vienas vēstures iespējamību.

Zem septiņiem kaudzē sabirušiem O es atradu četrus vai piecus M. Vēlāk man sāka likties, ka esmu atradis gaužām nefunkcionālu vāzi. Atradums šķita tik zīmīgs, ka visdrošāk būtu to noglabāt starp saķepinātiem teikumiem, kur diezin vai to kāds meklēs. Noglabāju to tik rūpīgi, ka vēlāk vairs pats nespēju atrast, tāpēc, itin kā sekojot neskaidrai dziesmas melodijai, uzšņāpu vairākas līnijas uz papīra. Bet kādu dienu es sapratīšu, ka tam visam ir niecīgs sakars ar mani.

Vietas, kurās, šķiet, apstājies laiks, allaž ir pa ceļam. Kā nolupušas māju sienas vai neskaitāmus gadus balējuši koncertu plakāti tās slīd garām nemanītas. Tomēr, lai kur es dotos, vienmēr tur nokļūstu par vēlu. Bet galu galā mūs sagaida attēli. Grāmata, pareizāk sakot, vai varbūt kinolente. Priekšmeti fotogrāfijās kā mirāžas mirdz bezvējā. Viens aiz otra tie dokumentēti vietās, kas piesūkušās ar pagājību tik stipri, ka sākušas izgaist.

Fragments no Kaspara Groševa teksta


Izstādei ir jauks vasaras formāts un zināms potenciāls iejukt kāda nevīžīgajā saimniecībā, tā turpinot savu esību pat gadiem ilgi.

Ieva Kraule (1987) studē Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā. Strādā dažādos medijos. 2012. gadā galerijā „Bastejs” bija skatāma mākslinieces pirmā personālizstāde „Sengaidītas brīvdienas pie fiktīvu atmiņu bezdibeņa”.

Atbalsta: LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, LuxExpress, Valmiermuižas alus, restorāns Kitchen, VKN.

Izstādes darba laiks:
Pirmdien: slēgts
Otrdien – svētdien: 12.00 – 18.00

Ieeja izstādē ir bez maksas.

„kim?” Laikmetīgās mākslas centrs
Maskavas iela 12/1, Rīga, LV-1050, Latvija
www.kim.lv