Meklēt
Izvēlne

Ievas Krūmiņas darbu izstāde Valmieras muzeja Izstāžu namā

No 2013. gada 8. marta līdz 1. aprīlim Valmieras muzeja Izstāžu namā skatāma tekstilmākslinieces un Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas katedras vadītājas, profesores Ievas Krūmiņas darbu izstāde.

Ieva Krūmiņa par savu radošo darbību saka: „Tekstils vēl nav izsmēlis visas iespējas mani pārsteigt un saviļņot, sakustināt manas emocijas, liekot brīnīties šķietami neiespējama (nepaveicama) darba priekšā. Tekstilam, tāpat kā gleznai, piemīt dziļums un spožums, tāpat kā tēlniecības darbam 3. dimensija un tāpat kā grafikai līnijas smalkums, ņirbošu līniju caurspīdīgums un tumsas blīvums. Papildus iepriekšminētajam, tekstilam var pieskarties, tas saglabājot mana pieskāriena siltumu, pretī iedod savējo, tas uztver un atstaro gaismu ikreiz savādāk, tas var būt raupjš un ass, maigs un gluds, pūkains un sarains, stīvs un čaukstošs, vai slidens un plūstošs. Tas dažreiz iemidzina prātu ar ārišķīgu skaistumu, bet tas var arī mani izraut no garīgas dīkstāves ar satriecošu vēstījumu, kas aizķer manas emocijas un stundām ilgi liek domāt par lietām, kuras citādi es atstātu neievērotas. Ikvienam mākslas darbam izveidojas savas īpašas attiecības ar laiku, bet tieši tekstils, kas dzimis no putekļiem, lai kādreiz atkal tajos pārvērstos, man liek saprast savu un visa pastāvošā īslaicīgumu, relativitāti un šķietamību. Man nav žēl stundām un mēnešiem pavadītā laika, ja vien tas ir bijis pietiekoši piesātināts un maksimāli apzināts. Man patīk salīdzinājumi ar smilšu graudiņu skaitīšanu vai jūras izsmelšanu - tu iesaisties šķietami bezgalīgā un neiespējamā procesā, bet apziņa, ka katrā atsevišķajā spainītī arī ir jūra, dod ilūziju, ka vismaz esi mēģinājusi padomāt par to, kas tiek uzskatīts par neizzināmu. Tekstils ir kā valoda, kurā es varu saprasties ar citu valstu un kontinentu cilvēkiem, man top saprotams viņu, citkārt dīvainās, tradīcijas un kultūra, jo šifrus var atvērt ar savējiem zināmām parolēm.

Māksliniece Ieva Krūmiņa dzimusi 1964. gadā, absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, kur studējusi Tekstilmākslas nodaļā un ieguvusi arī maģistra grādu. Ieva Krūmiņa ir Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas katedras vadītāja, kā arī Latvijas Mākslinieku Savienības un Latvijas Tekstilmākslinieku asociācijas biedre.

Ievas Krūmiņas darbi eksponēti izstādēs Krievijā, Polijā, Lietuvā, Itālijā, ASV, Dienvidkorejā un citās valstīs. Mākslinieces darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Vācijā, Lielbritānijā, ASV, Norvēģijā u.c. valstīs, kā arī Dekoratīvās Mākslas un Dizaina muzejā Rīgā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā un Jūrmalas Mākslas muzejā.

Darba laiks:
Otrdien - sestdien: 10.00 - 17.00
Svētdien, pirmdien: slēgts

Ieejas maksa:
Pieaugušajiem Ls 1.00
Skolēniem studentiem, pensionāriem Ls 0.50
Ģimenei ar 2 un vairāk bērniem Ls 2.00

Valmieras muzejs
Bruņinieku iela 3, Valmiera
Mājas lapa: http://muzejs.valmiera.lv