Meklēt
Izvēlne

Igaunijas Mākslas muzejā "KUMU" tiks prezentēta grāmata "Almost a Centimeter"

2014. gada 4. aprīlī plkst. 12.00 Igaunijas Mākslas muzeja „KUMU” auditorijā norisināsies vienu dienu ilgs seminārs par mākslinieku grāmatu izdošanu. 

Semināra ietvaros tiks prezentēta grāmata „Almost a Centimeter”, kas veidota Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mākslas akadēmiju apvienības „KUNO” ekspreskursa „Make Your Own Press” ietvaros. Kurss bija sadalīts divās daļās – pirmā notika šā gada februārī Bergenā, Norvēģijā, otrā – Tallinā, Igaunijā, kur grāmata tika arī izdota.

Prezentācijā piedalīsies „KUNO” ekspreskursa studenti no Norvēģijas, Dānijas, Igaunijas un Latvijas. Latvijas Mākslas akadēmiju studentu vidū pārstāv Glezniecības apakšnozares 4. kursa studente Sandra Strēle. Ar lekcijām seminārā uzstāsies Brets Blūms (Brett Bloom, Dānija), Brendons Labels (Brandon LaBelle, Norvēģija), Pīters Stroms un Matiass Jakobsons (Peter Strom, Mattias Jakobsson, Zviedrija) un citi izdevēji no Ziemeļvalstīm.

„KUNO” ekspreskursa „Make Your Own Press” programma fokusējās uz mākslinieku grāmatu izdošanas vēsturi un mūsdienās aktuālajiem jautājumiem mākslas publikāciju izdošanā. Radošās darbnīcas rezultāts – grāmata „Almost a Centimeter” – aplūko grāmatu veidošanas un izdevējdarbības dažādos etapus un elementus.

Kursu rīkoja Brendons Labels no Bergenas Mākslas akadēmijas (Norvēģija), Brets Blūms no Jitlandes Mākslas akadēmijas (Dānija) un Anu Vahtra, Indreks Sirkels (Indrek Sirkel) un Laura Tootsa (Laura Toots) no Igaunijas Mākslas akadēmijas.