Meklēt
Izvēlne

Ikšķilē norisinās Latvijas Mākslas akadēmijas Starptautiskais Baltijas valstu keramikas simpozijs

No 2013. gada 6. maija līdz 11. maijam Ikšķilē norisinās Latvijas Mākslas akadēmijas Starptautiskais Baltijas valstu studentu un pasniedzēju keramikas simpozijs „BURO – BOX. Augstais apdedzinājums”. Ikviens interesents aicināts apmeklēt Ciemiņu dienu un cepļa atvēršanas svētkus piektdien, 10. maijā, no plkst. 11.00 Ikšķilē, J. Kugas ielā 11.

Vēsturiski keramikai visā Baltijas reģiona kultūrā ir īpaši dziļas un nozīmīgas saknes. Keramikas nodaļa ir viena no senākajām Latvijas Mākslas akadēmijas darbnīcām, tā veidota jau 1924. gadā. Toreiz keramikas apdedzināšanai izmantoja tikai malkas cepļus, tagad, pakļaujoties ugunsdzēsības normām pilsētas centrā, tie visi nomainīti pret elektriskajiem.

Latvijas Mākslas akadēmijai pieder J. Kugas māja Ikšķilē, kur pēdējā laikā notiek studentu vasaras plenēri. Ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Latvijas Mākslas akadēmijas atbalstu 2007. gadā tur tika uzbūvēts keramikas malkas ceplis. Buro-Box ir īpaša cepļa konstrukcija, kas jau vairākus gadus atrodas „Keramikas cepļu TOPA” virsotnē.

Malkas apdedzinājuma atklātā uguns piešķir keramikai īpašu šarmu, ar to var panākt interesantus efektus, kā arī izmantot īpašas augstā apdedzinājuma glazūras – seladona, „vērša asinis” un citas.

Mūsu Baltijas valstu studentu simpozijs ir labs stimuls jauno mākslinieku radošai izaugsmei! Simpoziju organizē Latvijas Mākslas akadēmija un tā mērķis ir:
- aizpildīt iztrūkstošo mācību procesa posmu, izmantojot keramikas malkas cepli;
- pilnveidot savu profesionālo līmeni, celt kvalifikāciju, salīdzināt vairāku augstskolu mācību programmas;
- starptautiskais simpozijs, kā mācību procesa sastāvdaļa, veicina studentu radošo darbību un starptautisko kontaktu veidošanos, popularizē sabiedrībā senās mākslas tradīcijas.

Šogad simpozijā piedalās studenti un pasniedzēji no vairākām valstīm: Holandes, Lietuvas, Krievijas un, protams, Latvijas.

Simpoziju atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un rīko Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedra: katedras vadītājs prof. Dainis Lesiņš, asoc. prof. Līga Skariņa, doc. Ainārs Rimicāns, asoc. prof. Dainis Pundurs un asoc. prof. Ženija Loginova.

Sīkākai informācijai:
Prof. Dainis Lesiņš, +371 26188910
Informāciju sagatavoja: asoc. prof. Ženija Loginova, +371 29774138