Meklēt
Izvēlne

Ilzes Egles personālizstāde "Satikšanās. Citāda Itālija"

No 12. jūlija līdz 1. augustam Ventspils Pārventas bibliotēkā aplūkojama mākslinieces Ilzes Egles personālizstāde „Satikšanās. Citāda Itālija”. Ikviens laipni aicināts apmeklēt izstādes atklāšanu piektdien, 12. jūlijā, plkst. 17.00! Izstādē būs skatāmi zīmējumi un fotogrāfijas, kas tapušas pusgada laikā māksliniecei uzturoties Dienviditālijā, Apūlijas reģiona pussalā Salento.

Ilze Egle ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju, iegūstot maģistra grādu Grafikas apakšnozarē, un piedalījusies izstādēs Latvijā, Kanādā, Norvēģijā un Austrālijā ar zīmējumiem, grafikām un fotogrāfijām. Māksliniece strādā dažādās grafikas tehnikās, no kurām ofortu uzskata par sev tuvāko, bet mākslinieces patieso būtību vislabāk atklāj zīmēšana. Tapuši lielformāta darbi gan ar zīmuli, gan ogli, gan tušu. „Zīmēšanā ir kaut kas maģisks. Tā ir saistīta ar sapņošanu un sapņu piepildīšanu. Nevis es esmu izvēlējusies zīmēšanu, bet zīmēšana ir izvēlējusies mani,” saka pati māksliniece. Prieku zīmēt ar gaismu un jaunas ierosmes meklējumus Ilze rod melnbaltajā fotogrāfijā, strādājot gan ar digitālo, gan analogo fotogrāfiju.

Izstāde „Satikšanās. Citāda Itālija” ir par cilvēka satikšanos ar pilsētu, par satikšanos ar dabu un galu galā – par satikšanos ar sevi. Ikviena satikšanās ir emocionāls pārdzīvojums. Māksliniece aicina skatītāju uz pārdomām par satikšanās notikuma neatkārtojamību un reizē arī netveramību. Savā veidā izstādē aplūkojamie zīmējumi ar ogli un fotogrāfijas ir mākslinieces dienasgrāmata, kas glabā ļoti personīgu pieredzi par Itālijā pavadīto laiku. Nelielie piejūras ciematiņi, kolorītās tautas tradīcijas, Adrijas un Jonijas jūru apskalotie kaļķakmens klinšu krasti, dabas burvība, savdabīgais dienvidiem raksturīgais, nesteidzīgais dzīves ritms mākslinieces darbos atklājas smalkās gaismēnu un melnbaltu toņu un pustoņu saspēlēs.

Izstādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. 

Ventspils Pārventas bibliotēka
Tārgales iela 4, Ventspils
www.biblioteka.ventspils.lv/parventas_biblioteka