Meklēt
Izvēlne

Ilzes Smildziņas personālizstāde "Par un ap"

No 2014. gada 10. maija līdz pat 10. jūnijam „Pop - Up mākslas galerijā”, tirdzniecības centra „Galleria Riga” 6. stāvā būs skatāma Ilzes Smildziņas personālizstāde „Par un ap”. 

„Debesis mūs lutina ar fantastiskiem mānīgiem skatiem. Man ir būtiski iemūžināt šos mirkļus, pieberot klāt kādu daļu fikcijas, dažkārt arī ko notikušu un tikai sajūtām tveramo”.

Citējot franču filozofu Morisu Merlo-Pontī, „(..) glezniecība sajauc visas mūsu kategorijas: būtību un eksistenci, iztēlojamo un reālo”. Ilzes Smildziņas jaunākajos glezniecības darbos, kas būs skatāmi personālizstādē „Par un ap”, notverta mākslinieces brīvība un ilūzijas par īstenību. Visspilgtāk tā atklājas tieši augstu pāri mūsu galvām – debesīs, kur sastopams ne vien bezgalīgs plašums, bet arī tajā mītošie, debesīm piesaistītie – putni, cilvēki, pilsētas fragmenti, notikumi.

Ilze Smildziņa ieguvusi maģistra grādu glezniecībā Latvijas Mākslas akadēmijā Kristapa Zariņa, Jura Jurjāna, Normunda Brasliņa figurālajā meistardarbnīcā. Šobrīd māksliniece turpina studijas Mākslas akadēmijā, papildinot zināšanas Grafikas apakšnozarē. Ilze Smildziņa veidojusi gan vairākas personālizstādes Latvijā, kā arī piedalījusies vairākās vietējās un ārvalstu grupu izstādēs un mākslas konkursos.

Ilzes Smildziņas personālizstāde „Par un ap” būs atvērta katru dienu no plkst. 12.00 līdz 19.00 „Pop - Up mākslas galerijā”, tirdzniecības centra „Galleria Riga” 6. stāvā, Dzirnavu ielā 67, Rīgā.