Meklēt
Izvēlne

Ingas Melderes personālizstāde „Mājsaimnieces". Foto!

Galerijā „PārDaugava" Rīgā, Pārdaugavā Meža ielā 4, 2. stāvā no 13. februāra līdz 14. martam būs skatāma gleznotājas Ingas Melderes glezniecība personālizstādē „Mājsaimnieces".

„Mājsaimnieces" ir gleznotājas Ingas Melderes otrā personālizstāde, kura jaunajai māksliniecei ir nozīmīga ne tikai ar pārbaudījumiem tālāka gleznieciskā rokraksta attīstīšanā, bet arī ar uzdrošināšanos pieteikt tēmu, kas līdz šim lokālā mākslas vidē bijusi „baltais plankums"- tēmu, kas pievēršas sievietes lomas klišejām sabiedrībā un to attēlojumam. Tātad „Mājsaimnieces" Latvijas mākslas telpā neuzkrītoši un atturīgi ienes feministisku kontekstu. Mākslas darbi pievēršas sievietes sapņiem un ilūzijām, izjūtām un pieredzei, kā arī tam, kā ar sievietes tēlu/attēlojumu manipulējusi mākslas vēsture un attēlu kultūra. Inga kā iedvesmas avotu izmantojusi 1960. gados tapušas fotogrāfijas - no laika, kad priekšstats par sievietes mājsaimnieces lomu kā tās dzīves sūtību joprojām bija pietiekami spēcīgs un laikā, kad pārliecinoši sevi pieteica feminisms - ne tikai sabiedriski politiskajā, bet arī mākslas dzīvē.
Kaut Ingas darbos nav dokumentēta subjektīvā pieredze, mājsaimnieces tēma ir lielā mērā personiska, jo runā par klišejisku femino pasauli - ļoti jutīgu, romantisku, mātišķu, iluzoru un seksuālu vienlaikus - tādu, kādu to redz maskulīnā daļa. Mītiskie priekšstati par sievietes pasauli vēl jo vairāk tiek akcentēti, māksliniecei gleznojot viegli un nepiespiesti, radot nepabeigtības izjūtu, telpu domām un sajūtām.
Stāsta mākslas zinātniece Maija Rudovska.

Galerija „PārDaugava atvērta" T.- S. 12. 00 - 18. 00