Meklēt
Izvēlne

Ingūnas Levšas personālizstāde „Identitāte” Pop-up mākslas galerijā

Jaunā māksliniece, LMA diplomande Ingūna Levša (1984) 2015. gada 2. jūnijā „Pop Up Gallery” (Dzirnavu iela 67) atklāj personālizstādi „Identitāte”, kurā attēloti lietas, notikumi un vietas, kas, pēc mākslinieces domām, veido mūsu identitāti gan personīgā līmenī, gan saskarsmē ar citiem. 

Ingūna Levša pārsvarā strādā ar digitālā un industriālā tekstila tehnikām, kas ļauj veidot komplicētas kompozīcijas, atsaucoties un vairāk iekļaujot tajās apkārtējo realitāti. Izstādes „Identitāte” centrā ir tēli, vide un motīvi, kas māksliniecei šķiet svarīgi cilvēka personības veidotāji, piemēram, vairākkārt dažādos kontekstos tiek variēts pirkstu nospieduma atveidojums. Tas ir kļuvis par vizuālu simbolu cilvēka unikalitātei un neatkārtojamībai, atsevišķos darbos atgādinot, ka šīs īpašības var tikt izmantotas arī pret pašu indivīdu.

Izstādes darbi iekļauj sižetus, kas bijuši nozīmīgi vai vienkārši fascinējoši pašai māksliniecei – piemēram, fotogēniski Izraēlas skati ar ebrejiem pārtop stikla šķiedras gleznās. Ar saviem audekliem Ingūna Levša piesaka jaunu un Latvijas tekstilmākslā samērā maz izplatītu pieeju, kas lielā mērā balstās uz reālistisku formu tēlojumu un sižetisku konkrētību. Ingūna Levša izstādē „Identitāte” piedāvā jaunu skatījumu uz tekstilmākslas iespējām, moderno tehnoloģiju sniegtās priekšrocības apvienojot ar spēju radīt dziļi personīgus vēstījumus. Vienlaikus darbos izmantotā tēlu sistēma būs atpazīstama lielākajai daļai skatītāju – tajos redzami gan Venēcijas skati, gan bērnībā spēlētas datorspēles, pa vidu romantiskajām atsaucēm iekļuvuši arī nozīmīgi valstsvīri. Tādējādi privātā mitoloģija un subjektīvisms mijas ar vispārinātiem tēliem un metaforām.

Ingūna Levša (1984) dzīvo un strādā Rīgā. Līdz šim studējusi tekstilmākslu Latvijas Mākslas akadēmijā un Norvēģijā Bergenas mākslas un dizaina akadēmijā, kā arī apguvusi kultūras teoriju Latvijas Kultūras akadēmijā. Aktīvi piedalās grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs, par darbu „Mežs”, kas būs eksponēts izstādē „Identitāte”, saņēmusi bronzas medaļu 8. Starptautiskajā šķiedras mākslas biennālē un simpozijā “From Lausanne to Beijing”, Ķīnā.


Norises vieta:
Pop-up mākslas galerijā
t/c „Galleria Riga”
Dzirnavu iela 67, Rīga