Meklēt
Izvēlne

Intas Stalidzānes izstāde "Pārdomāts"

No 2012. gada 4. oktobra līdz 24. oktobrim Kalnciema kvartāla galerijā apskatāma jaunās mākslinieces Intas Stalidzānes darbu izstāde „Pārdomāts”. 

Māksliniece šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares maģistrantūrā. Erasmus apmaiņas programmas ietvaros studējusi Lielbritānijā.

Gleznotājas jaunā vizuālās izteiksme ir izveidojusies pateicoties mācekļa praksei pie gleznotājas Sigridas Holmvudas (Sigrid Holmwood) Londonā. Šīs sadarbības rezultātā mākslinieces glezniecībā par vienu no būtiskākajām sastāvdaļām ir kļuvis darbs ar pigmentiem.

Intas Stalidzānes pirmajā personālizstādē „Pārdomāts” būs redzami paši jaunākie darbi. Tie gleznoti olas-eļļas temperas tehnikā, poetizējot glezniecību tās amatnieciskajā aspektā. Darbu vizuālais tēls apliecina iekļaušanos laikmetīgās glezniecības kontekstā. Gleznās var saskatīt iespaidus no poļu mākslinieka Vilhelma Sasnala (Wilhelm Sasnal) un beļģa Luka Toimana (Luc Tuymans).

Māksliniece veido savas gleznas no īpaši atlasītām fotogrāfijām, apspēlējot intuitīvus priekšstatus par atmiņas spontāni selektīvo dabu. Gleznotais attēls ir foto tulkojums glezniecības valodā. Darbu monohromā tonalitāte un faktūras ekspresīvais raksturs piešķir gleznām meditatīvu noskaņojumu. Skatītājam liek aizdomāties par tik trauslu eksistenciālo matēriju kā atmiņas. Tas sajūtu valodā piedāvā dziļāk ieskatīties sevī un savās apcerēs.

Māksliniece atklāj tehnisko aspektu ietekmi uz darbu izskatu, sakot, ka „pigmenta dažādais graudiņa izmērs līdzdarbojas attēla specifiskās vizuālās izteiksmes veidošanā. Vielas iekšējo struktūru kontrolēju ar triepienu, meklējot attēla formu. Katrā darbā izmantoju vienu krāsas pigmentu, variējot tikai ar toņa intensitāti un krāsas blīvumu."

Darba laiks:
Otrdien - piektdien: 16.00 - 22.00
Sestdienās: 12.00 - 22.00

Kalnciema kvartāla galerija
Kalnciema iela 35, Rīga
Mājaslapa: www.kalnciemaiela.lv