Meklēt
Izvēlne

INTERAKTĪVA IZRĀDE “MENTAL POP-UP THERAPHY GARDEN”

Izstāžu telpā “Tu jau zini kur” no 1. līdz 4. decembrim, laikā no plkst. 16:00 līdz 19:00 norisināsies interaktīva izrāde “Mental POP-Up Therapy Garden”, kurā aicināti līdzdarboties apmeklētāji.

Aknīstes Dārznieku asociācijas* pirmsākumi meklējami Sansusī labklājības rezidencē, kur scenogrāfe Līga Zepa un māksliniece Linda Vilka sadarbībā ar “Theatre-Architecture-Architecture-Theatre” (TAAT Collective) un Aknīstes psihoneiroloģiskās slimnīcas pacientiem izstrādāja interaktīvo pastaigu dārzu “Aknīstes Rozā piena upe”.

Rezidences laikā tika organizētas nodarbības, kur to apmeklētāji un mākslinieces kopīgi iejutās dārznieku lomās, lai pilnvērtīgi veiktu jau esošā dārza izpēti un meklētu veidus kā no jauna piedzīvot ierasto ārtelpu.

Izstāžu telpā “Tu Jau Zini Kur” ir iespējams aplūkot projekta nākamo soļu attīstību.

Rezidencē iegūtā pieredze un ievāktie materiāl tika nodoti LMA Vides mākslas katedras studentiem, lai kopīgi domātu par mentālās un fiziskās telpas attiecībām. Šīs koprades rezultātā tika radīta telpa – interaktīvais dārzs, no Aknīstes pieredzes saglabājot nozīmīgāko – spēli, kustību, dabu.

Ar šī dārza starpniecību Aknīstes Dārznieku asociācija vēlas atbalstīt un sakārtot katra apmeklētāja mentālo telpu, atraisot iekrātās emocijas izteikt mazliet skaļāk par vienu klusu čukstu.

Izstādē piedalās mākslinieki un jaunie Dārznieku asociācijas biedri: Beate Rubine, Guntars Sprieslis, Kaspars Gobiņš, Jānis Pedecis, Kristiāna Graumane, Vilnis Grīnbergs, Agnese Zvirgzde, Līga Cīrule, Dana Vetrova, Jānis Kaminskis, Marija Gladiševa, Liene Nicmane.

*Aknīstes Dārznieku asociācija: mākslinieces Līga Zepa un Linda Vilka
**Aknīstes Dārznieku asociācijas Rīgas filiāle: Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas katedra

Izstāžu telpas “ Tu jau zini kur” adrese: Tallinas iela 10-K3, Riga.
Izstāde notiek no 2021. gada 1. līdz 4. decembrim, laikā no plkst. 16:00 līdz 19:00.