Meklēt
Izvēlne

Īpašs piedāvājums studentiem kinoteātrī "Splendid Palace"

Studentiem līdz 2012. gada 6. decembrim, uzrādot studentu apliecību, kinoteātrī „Splendid Palace” ir iespējams noskatīties režisora Dāvja Sīmaņa dokumentālo filmu „Pēdējā tempļa hronikas” par īpašu cenu – 1 latu!

Filma ir stāsts par ticību, par novecošanu, par cīņu, kas jāizcīna, lai realizētu savu vīziju, bet pats svarīgākais – par vienas celtnes – jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas – likteni. Ar poētisku minimālismu filma izseko jaunās ēkas būvniecībai: no pirmsākumiem vēl tukšā un pamestā būvbedrē līdz pat daudzkārt apspriestajam pabeigtās Gaismas pils siluetam. Vērojot un vizuālā simfonijā sakārtojot celtniecības darbu, filmas veidotāji būvlaukumā ir saskatījuši mitoloģisku un rituālu kārtību, tādējādi radot asociācijas ar augstāko garīgo celtņu – tempļu – būvniecību agrāk vēsturē.

„Nenoliedzami konceptuālās mākslas paraugs, kura stilistiskajos principos ir atpazīstama gan dokumentālā kino klasikā kanonizētās „lielpilsētu simfonijas”, gan Latvijas XX gs. 60. gados dzimušās poētiskās dokumentālās skolas principi, īpaši tās filmas, kuru autori ieklausījās urbānajos ritmos un glorificēja vienkāršā darba darītāju.”
(Dita Rietuma, Diena)

„„Pēdējā tempļa hronikas” ir kā malks svaiga gaisa garus gadus medijos bružātajā skatījumā uz Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas celtniecību.”
(Kristīne Giluce, Ir)

Splendid Palace
Elizabetes iela 61, Rīga
Mājas lapa: www.splendidpalace.lv/lv