Meklēt
Izvēlne

Irinas Ošlejas maģistra darba prezentācija-izrāde "Atgadījums Klerkopolē"

2013. gada 28. maijā plkst. 18.00 Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā ikviens interesents aicināts uz Irinas Ošlejas maģistra darba prezentāciju-izrādi „Atgadījums Klerkopolē”. Viencēliena balets „Atgadījums Klerkopolē” ir Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantes Irinas Ošlejas un Latvijas Mūzikas akadēmijas Horeogrāfijas nodaļas studentes Anastasijas Šņakinas diplomdarbu kopprojekts. 

Izrāde veidota pēc mākslinieces Irinas Ošlejas gleznas sižeta un, kā to paredz maģistra darba iecere, mākslinieks-gleznotājs ir oriģinālās idejas, scenārija, scenogrāfijas un tērpu autors. Izrādes horeogrāfiju izstrādājusi Anastasija Šņakina.

Darbība notiek Klerkopolē – ierēdņu un citu administratīvo darbinieku citadelē. Tā ir centīgu, bezpersonisku klerku pilsēta. Klerku tēli izsaka cilvēku konvencionālo dabu un bailes no atbildības. Tie ir izpildītāji, kuri vienādi darbojas jebkura režīma vai priekšnieka pakļautībā. Reiz Klerkopolē ierodas kāds brīvdomātājs, kas atšķiras no klerkiem gan pēc izskata, gan pēc rakstura. Šis personāžs iemieso sevī cilvēka radošo garu un talantu. Starp klerkiem un jaunpienācēju veidojas konflikts, kas pāraug cīņā par vietu uz podesta. Šis paaugstinājums, kas atrodas aiz klerku darbavietām, simbolizē spēku, varu un līdz šim ir bijis klerku priekšniecības pārziņā. Klerku stratēģija – par katru cenu iekļaut atšķirīgo savās rindās, lai pārvērstu viņu par sev līdzīgu, bezpersonisku būtni. Viesis jūtas apdraudēts, un viņa aizstāvēšanās izpaužas aktīvā rīcībā: viņš cenšas klerkus pakļaut sev, kamēr tie nav paspējuši viņu piejaucēt un sasaistīt. Tā ir viņa sacelšanās un pretestība konvencionālai videi, kas cenšas viņu aprīt.

Vientuļais ciemiņš uzvar. Bet uzvarēto klerku vietā drīz atnāk citi. Vai tas ir jaunas sadursmes sakums? Cik reizes tas atkārtosies? Kurš uzvarēs nākamreiz?

Var būt šī cīņa ir mūžīga, tāpat kā mūžīgs ir konflikts starp radošu indivīdu un klerku aprindām...

Oriģinālā ideja un scenogrāfija - Irina Ošleja
Horeogrāfija - Anastasija Šņakina
Librets, kostīmi - Irina Ošleja, Anastasija Šņakina
Gaismas partitūra - Anastasija Šņakina, Irina Ošleja
Gaismu mākslinieciskais noformējums - SIA GG PARTY
Mūzika - Hans Zimmer

Izpildītāji:
Galvenais varonis – Ruslans Kurlovičs
Klerku priekšniece – Anastasija Šņakina
Klerki – Rūta Auziņa, Egija Abaroviča, Jekaterina Judičeva, Gunda Ģēģere

Ieeja bez maksas.

Rīgas Horeogrāfijas vidusskola
Kalnciema iela 10/12, Rīga