Meklēt
Izvēlne

ITĀĻU VALODAS NEDĒĻAS LATVIJĀ IETVAROS LMA NOTIKS ATVĒRTĀS LEKCIJAS

Itālijas vēstniecība Rīgā iepazīstina ar programmu in/sostenibile – Itāļu valodas nedēļa Latvijā 2023, kas norisināsies no 2023. gada 16. līdz 20. oktobrim.

Pāreja no neilgtspējīga uz ilgtspējīgu dzīvesveidu - tā būs nedēļas pasākumu tēma, īpašu uzmanību pievēršot tam, kā itāļu valoda var ne tikai raksturot šīs vēsturiskās pārmaiņas, bet arī palīdzēt tās veidot. Galu galā pāreja no "sostenibile" uz "insostenibile" ir tikai divu burtu jautājums: "Tas ir tikai neliels solis, tāpat kā daudzās pārmaiņas, ko mēs varētu ieviest savā ikdienas dzīvē, lai padarītu to atbilstošāku mūsu planētas vajadzībām. Taču vienlaikus tas ir izaicinājums, kas mums visiem ir jārisina, lai nodrošinātu sociālo taisnīgumu un nepārtrauktu attīstību," uzsver Itālijas vēstnieks Latvijā Alessandro Monti. "Itāļu valodas nedēļas programma Latvijā ir aicinājums padziļināti izprast klimata krīzes radītos izaicinājumus un apzināties tās sarežģītību".

Nedēļas pasākumi tiek organizēti sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti un Latvijas Mākslas akadēmiju. Izstādes, lekcijas, koncerti - ar daudzām iniciatīvām, kas galvenokārt vērstas uz jauniešu auditoriju. Nedēļas ietvaros tiks svinīgi atklāts RTU Latvijas un Itālijas sadarbības centrs, kas organizēs arī itāļu valodas kursus Latvijas sabiedrībai, īpašu uzmanību pievēršot jauniešiem.

Nedēļas noslēgumā notiks Modes panorāmas - Itāļu jaunais vilnis (Fashion Panorama - The Italian New Wave) - atklāšanas pasākums, kas ir jauna izstāde, kuru atbalsta Itālijas Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrija un kuras kurators ir Vogue Italia, lai iepazīstinātu ar jauno itāļu dizaineru paaudzi, kuru darbos uzmanība pievērsta arī ilgtspējības jautājumam. Izstādi īsteno Itālijas vēstniecība Rīgā un Itālijas Tirdzniecības aģentūra sadarbībā ar Rīgas modes nedēļu. Izstāde būs apskatāma Ola Foundation kompleksā no 21. oktobra līdz 2023. gada 20. novembrim.

Īpaši aicinām apmeklēt lekcijas, kas norisināsies tepat LMA telpās, K2:

17.10.2023. 14:00-14:30 Florentine Art and Paradoxes of the Perception, Prof., Dr.habil.art. Ojārs Spārītis;

18.10.2023. 18:00-19:30 Sustainability in curating and exhibition making, Prof. Andris Brinkmanis;

19.10.2023. 18:00-19:30 URANIA. Ready-made as a form of ecological design of fashion, Prof. Fabio Quaranta;

20.10.2023. 10:00-11:00 Ambientarsi: Perspectives on the Environment and the Climate Crisis in Italian Culture, PhD Candidate Silvia Vittonatto.

Pievienotie faili: