Meklēt
Izvēlne

Iznācis pētījums un materiālu apkopojums „Rīgas Doms. Arhitektūras un mākslas vērtības” DVD formātā

Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūts un Mākslas vēstures pētījumu atbalsta fonds priecājas paziņot, ka iznācis institūta vadošās pētnieces Dr. art. Elitas Grosmanes sastādītais pētījums un materiālu apkopojums „Rīgas Doms. Arhitektūras un mākslas vērtības / Riga Dom Cathedral. Treasures of Architecture and Art” DVD formātā (ISBN 9789934835599). Disks tapis Ivo Simsona mākslinieciskajā un tehniskajā risinājumā. 

Projekta autori komentē: „Par vienu no Rīgas dominantēm kļuvušais Doma baznīcas grandiozais būvapjoms rīdzinieku un pilsētas viesu uzmanību piesaista ne vien ar senumu, bet arī ar aktivitātēm sakrālajā, laicīgajā un mūzikas dzīvē. Tā ir viena no Austrumbaltijas reģiona agrākajām ķieģeļu būvēm, kas 13. gs. celta ar plašu vērienu. Disku ievada topogrāfiska pastaiga. Hronoloģiskā kārtībā interesenti var iepazīties ar baznīcas vēsturi, iekārtas priekšmetiem un – noslēgumā – četriem rekonstrukcijas modeļiem.”

Piedāvātais pētījums un materiālu vākums paredzēts plašam interesentu lokam – tūristiem, pasaules apceļotājiem, iespaidu kolekcionētājiem, izsmalcinātiem arhitektūras un mākslas pazinējiem.

Projekts īstenots ar valsts pētījumu programmas „Nacionālā identitāte” un Rīgas Doma pārvaldes atbalstu. DVD būs iespējams iegādāties LMA Mākslas vēstures institūta jaunajās telpās LZA augstceltnē (Akadēmijas laukums 1-301/302, LV-1050 Rīga, 67227852) un Rīgas Domā.