Meklēt
Izvēlne

Iznācis žurnāla "Mākslas Vēsture un Teorija" 18. numurs

Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūta žurnāla "Mākslas Vēsture un Teorija" 18. numurs ir klāt - jaunā veidolā un biezāks nekā ierasts.

Numura raksti: Anna Ancāne "Baroka laikmeta dzīvojamais nams Rīgā, Miesnieku ielā 8: Būvvēsture un mākslas vērtības"; Kadi Polli "The Role of Pictures in the Late Baltic Enlightenment"; Inga Karlštrēma "Rīgas pilsētas gāzes fabriku arhitektūra 19. gadsimta otrajā pusē un 20. gadsimta sākumā"; Ieva Kalnača "Neoislāma stila iezīmes Latvijas 19. gadsimta otrās puses un 20. gadsimta pirmās trešdaļas arhitektūrā un interjeros"; Elvija Pohomova "Jāņa Jaunsudrabiņa ilustrācijas "Baltajai grāmatai" - viens no pirmajiem primitīvisma piemēriem Latvijā"; Sniedze Kāle "Latviešu mākslinieku gaitas karadienestā. 1914-1922"; Līva Raita "Mākslas jomas ekspertu un ikdienas mākslas pieredze un komunikācija".

Numurā lasāms Daigas Upenieces raksts par izstādi "Tutanhamona dzintars. Senā Ēģipte", kas bija aplūkojama Mākslas muzejā "Rīgas Birža".

Zinātnes dzīvei veltītie raksti: Ina Līne "Bauskas pils krāšņu rekonstrukcija un restaurācija"; Agnese Bergholde "DigiPortA - portretu digitalizācija zinātnisko institūtu arhīvos"; Inese Brants "Fotokeramikas attīstība Latvijā".

Žurnāla veidotājas - galvenā redaktore Elita Grosmane, dizaina autore un maketētāja Ieva Vīriņa, redaktore un korektore Kristiāna Ābele, tulkotāja Stella Pelše.

Paldies Valsts kultūrkapitāla fondam par atbalstu, "Jelgavas tipogrāfijai" un daudziem atsaucīgiem kolēģiem!

Izdevuma tirāža jau ir nogādāta LMA Mākslas vēstures institūtā (Akadēmijas laukums 1-301/302, LV-1050 Rīga, t. 67227852). Sakarā ar MVI darbinieku atvaļinājumu tie, kuri vēlas iegādāties žurnālu, lūgti iepriekš pieteikties. Interesentus lūdzam zvanīt uz biroja tālruni vai sazināties ar darbiniecēm (Elita Grosmane - elita_grosmane(abols)tvnet.lv">; Kristiāna Ābele - kristiana_abele(abols)hotmail.com">, 26162678), lai vienotos par iespējamo saņemšanas laiku! Darījumus ar juridiskām personām pārzina Stella Pelše (stella_pelse(abols)hotmail.com">, 20268311). Numura cena, iegādājoties no izdevējiem: 3 eiro.