Meklēt
Izvēlne

Izsludināta aptauja "Latvijas gada monēta 2014"

Latvijas Banka sadarbībā ar vairākiem partneriem no 2015. gada 3. līdz 24. martam rīko ikgadējo aptauju "Latvijas gada monēta", kas ir būtiskākais gada notikums Latvijas numismātikā, jo sniedz sabiedrības vērtējumu par paveikto kolekcijas monētu jomā – kādas tēmas, mākslinieciskie risinājumi tai šķiet pievilcīgākie. Latvijas Banka aicina ikvienu izteikt savu viedokli, kura no iepriekšējā gadā izdotajām kolekcijas monētām uzrunā ar māksliniecisko risinājumu, ir emocionāla, oriģināla un tematiski saistoša. 

2014. gads Latvijas monētu mākslā bija pirmais ar eiro. Lielākā pārmaiņa ir ārvalstu kolekcionāru intereses pieaugums par mūsu monētām, un vēl var pieminēt terminoloģisku jauninājumu – dārgmetālos kaltās mākslinieciskās monētas vienkāršības labad saucam par kolekcijas monētām. Savukārt monētu tematiskās ievirzes un skaita ziņā programma saglabā iepriekšējo gadu tradīciju – atkal izlaistas sešas monētas, kas stāsta par Latvijas kultūru, vēsturi un cilvēkiem. 

Tātad 2014. gadā klajā laistas: "Ainažu jūrskola" (video), "Baltā grāmata" (video), "Baltijas ceļš" (video), "Vecais Stenders" (video), Gadskārtu monēta (video), "Kurzemes baroks" (video).